Hiszpanki za mocne dla Lotosu (wynik)

W spotkaniu VI kolejki grupy C rozgrywek Euroligi koszykarek zespół Lotosu PKO BP Gdynia przegrał na własnym parkiecie z Ros Casares Valencia 59:85. Gospodynie rywalkom z Hiszpanii strachu napędziły tylko do przerwy.

Po 15 minutach gry Lotos prowadził już 30:23, ale wtedy przyjezdne z każdą kolejną minutą przejmowały inicjatywę na boisku. Gospodynie miały problemy z rozgrywaniem swoich akcji, co spowodowane było agresywną defensywą Hiszpanek. Po przerwie na parkiecie dominowały już tylko wicemistrzynie Euroligi sprzed dwóch sezonów.

Po tym meczu podopieczne Jacka Winnickiego mają na swoim koncie 2 zwycięstwa i 4 porażki. Gdynianki zajmują ostatnie miejsce w grupie C.

Lotos PKO BP Gdynia - Ros Casares Valencia 59:85 (22:14, 14:25, 11:18, 12:28)

Lotos: Magdalena Leciejewska 14, Alana Beard 11, Ivana Matovic 9, Emilija Podrug 6, Ekatarina Snytsina 6, Natalia Marchanka 5, Monique Currie 4, Marta Jujka 4, Paulina Pawlak 0, Olivia Tomiałowicz 0.

Ros Casares: DeLisha Milton 19, Amaya Valdemoro 17, Anna Montanana 12, Jana Vesela 11, Elena Tornikidou 10, Roneeka Hodges 6, Laia Palau 5, Elisa Aguilar 5, Ivana Vecerova 0.