Blisko niespodzianki - relacja z meczu Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Sudety Jelenia Góra

Zwycięstwem gospodarzy zakończył się pojedynek jedenastej kolejki rozgrywek pierwszej ligi, w którym zespół Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno podejmował we własnej hali drużynę Sudetów Jelenia Góra.

Dawid Cysarz

Początek spotkania miał bardzo wyrównany przebieg. Przy stanie 4:6 dla gości, krośnianie za sprawą Piotra Pluty i Bartosza Bala zdobyli sześć punktów z rzędu i po raz pierwszym w tym meczu wyszli na prowadzenie. Później ponownie trwała walka "akcja za akcję" i na trzy minuty do końca "ćwiartki" gospodarze wygrywali pięcioma punktami. Ostatecznie po pierwszej kwarcie podopieczni Mariusza Zamirskiego prowadzili sześcioma "oczkami".

Druga odsłona pojedynku rozpoczęła się od celnego rzutu za trzy punkty Piotra Pluty, który w tej kwarcie zdobył trzynaście spośród wszystkich czternastu punktów uzyskanych przez koszykarzy Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR. W połowie tej części spotkania po trafieniach Łukasza Niesobskiego i Jakuba Czecha goście zmniejszyli straty do dwóch "oczek". Jednak w ostatniej akcji pierwszej połowy ponownie zza linii 6,25 m. trafił Pluta i gospodarze do przerwy prowadzili pięcioma punktami.

Trzecia kwarta to popis podopiecznych Ireneusza Taraszkiewicza. Po świetnym początku i rzutach Tomasza Wojdyły i Mariusza Matczaka goście zmniejszy straty do krośnian, a po trafieniu w trzeciej minucie Jakuba Czecha wyszli na jednopunktowe prowadzenie. W drugiej części trzeciej odsłony meczu od stanu 45:44 dla gospodarzy, jeleniogórzanie zdobyli czternaście punktów, a krośnianie odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem za trzy punkty Łukasza Puścizny. Po trzech kwartach bliżej zwycięstwa w całym spotkaniu byli goście, którzy prowadzili 48:54.

Jednak czwarta odsłona meczu to powrót do swojej dyspozycji zawodników z Krosna. Początek tej kwarty to celne rzuty Rafała Niesoboskiego i Marcina Salamonika. W piątej minucie pięć punktów z rzędu zdobył Dariusz Oczkowicz i krośnianie zniwelowali straty do dwóch "oczek" Podopieczni Mariusza Zamirskiego ponownie na prowadzenie wyszli pod koniec spotkania po rzutach Piotra Pluty i Dariusza Oczkowicza. Końcówka pojedynku miała bardzo emocjonujący przebieg. Koszykarze Sudetów odpowiadali celnym rzutem na każdą skuteczną akcję krośnian. Jednak przed końcem meczu za trzy nie trafił Rafał Niesobski, a w odpowiedzi Krzysztof Kalinowski zdobył jedno "oczko" po rzucie osobistym. W ostatnich sekundach goście mieli jeszcze piłkę, jednak nie potrafili przeprowadzić akcji punktowej.

W zespole gospodarzy na wyróżnienie zasługuje Piotr Pluta, który grał przez czterdzieści minut, zdobył trzydzieści punktów i zaliczył osiem zbiórek. W drugiej połowie w kluczowych momentach trafiał Dariusz Oczkowicz. Trochę poniżej swoich możliwości wypadł Marcin Salamonik.

W drużynie Sudetów najlepsze wrażenie pozostawali po sobie Rafał Niesobski i Tomasz Wojdyła, który do piętnastu zdobytych punktów dołożył dziesięć zbiórek, w tym cztery w ataku.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Sudety Jelenia Góra 71:68 (23:17, 14:15, 11:22, 23:14)

Dla MOSiR: P. Pluta 30 (3x3), M. Salamonik 13, D. Oczkowicz 10 (2x3), B. Bal 9 (1x3), K. Kalinowski 6 (1x3), Ł. Puścizna 3 (1x3), M. Musijowski 0, P. Hajnsz 0, G. Ożóg 0, M. Piątek 0.

Dla Sudetów: R. Niesobski 15 (2x3), T. Wojdyła 15, J. Czech 12, K. Samiec 9 (1x3), M. Matczak 8, Ł. Niesobski 6 (1x3), A. Grygiel 3 (1x3), P. Tarasiewicz 0, J. Wilusz 0, J. Jankowiak 0, M. Sterenga 0.