Hiszpania: Pierwsza porażka Waczyńskiego

Drużyna Adama Waczyńskiego - Río Natura Monbús Obradoiro poniosła pierwszą porażkę w sezonie. Reprezentant kraju zaliczył całkiem przyzwoite zawody.

Karol Wasiek

W niedzielnym meczu przeciwko Kalise Gran Canaria Adam Waczyński pojawił się na parkiecie w trakcie pierwszej kwarty i od razu po wejściu celnie przymierzył z dystansu. Później gracz oddał jeszcze pięć rzutów, ale tylko jeden znalazł drogę do kosza. Ostatecznie Waczyński zakończył mecz z sześcioma punktami na koncie - na przestrzeni 17 minut na parkiecie.

Jego zespół przegrał dosyć wyraźnie - 57:72. Była to pierwsza porażka drużyny Waczyńskiego w rozgrywkach.

W pierwszej kolejce reprezentant kraju w spotkaniu z Ricoh Manresa zagrał przez 14 minut - w tym czasie zdobył siedem punktów (2/5 z gry, 2/2 z wolnych), miał trzy asysty i dwie zbiórki.

Drużyna Waczyńskiego bardzo pewnie wygrała 88:64 i była liderem tabeli ligi hiszpańskiej.