Roman Olszewski: Poszedłem sprawdzić, czy ktoś nie podmienił nam zawodników

Polpharma Starogard Gdański po fatalnej 2. połowie przegrała z Anwilem Włocławek 65:88. Kibice po zakończeniu spotkania po raz pierwszy w tym sezonie domagali się zmian personalnych w klubie.
Patryk Butkowski

Początek niedzielnego meczu na Kociewiu kompletnie nie wskazywał na to, że gospodarze mogą ponieść tak wysoką porażkę. Od pierwszej minuty to Farmaceuci dyktowali warunki i osiągnęli nawet około 7-8 punktowe prowadzenie. Dobrze grę prowadził Jessie Sapp, w niezłej dyspozycji był również Bartosz Bochno. W drugiej części pojedynku jednak coś w podopiecznych Tomasza Jankowskiego kompletnie się zacięło, a Anwil robił co chciał na parkiecie. Gracze Predraga Krunica grali świetnie w defensywie, adresowali dużo piłek pod kosz i trzecią kwartę wygrali różnicą aż 22 punktów. W decydującej części starcia włocławianie przypieczętowali swój pierwszy triumf w tegorocznej TBL. Co jednak stało się z gospodarzami?

- W pierwszej i drugiej połowie wyszły zupełnie dwa inne zespoły - skomentował prezes Polpharmy, Roman Olszewski. - W pierwszej połowie walczyli, grali z głową, a później to jest zupełnie inna Polpharma. Nikt nie ma pretensji, że przegrywamy po walce, ale to jest druga porażka bardzo dużą różnicą punktów - dodał.

W Starogardzie Gdańskim zaczęto się zastanawiać, czy to nie czas na pierwsze zmiany w drużynie. Nie od dziś wiadomo, że Polpharmę nie stać na wzmocnienia, jednak wcześniej biało-niebiescy ulegli również w dużych rozmiarach Rosie Radom, co pokazuje, że z ekipą dzieje się coś niedobrego.

- Powiedziałem chłopakom po meczu parę słów, zobaczymy jakie to skutki przyniesie - kontynuował Olszewski. - Poszedłem też do szatni zobaczyć, czy to ten sam zespół z pierwszej połowy. Wydaje mi się, że nie potrafimy być skoncentrowani przez pełne 40 minut. Anwil wiadomo jest w dołku, każda zmiana trenera jakieś dodatkowe walory daje, ale graliśmy u siebie, przy pełnej hali, przy dobrym dopingu. Dla mnie druga połowa, to aż pomyślałem, że ktoś podmienił nam kilku zawodników. A Co do ewentualnych zmian? Zobaczymy, nie chcę mówić o personaliach, ale spotkamy się z trenerem i na pewno będziemy rozmawiali - zakończył.

Czy Polpharmie są potrzebne zmiany?

Polub Koszykówkę na Facebooku

Komentarze (11):

• makin Zgłoś komentarz
    Zgadzam się w 100% z elfi. Amerykanie mogą wszystko na boisku, Polacy nic. Jakie trzeba mieć klapki na oczach, by nie widzieć, że Amerykanie grają tylko pod siebie, a Sapp to w ogóle
    Czytaj całość
    jedna wielka porażka! Jak mają Polacy zdobywać pkt gdy wchodzą na kilka minut i w tym czasie dostaną raz lub dwa razy piłkę z przypadku, gdy już Amerykanie nie wiedzą co zrobić. Przykre.
    • elfi Zgłoś komentarz
      Czy wszyscy są ślepi, nie widzicie co grają czarni. 2 nominalnych rozgrywających i 6 asyst razem. Chcecie zmian to ich trzeba zmienić - zero kreowania gry, podania tylko do swoich a Polacy
      sami muszą sobie wypracować pozycje. Czarnym wszystko wolno i to stało się w 2 połowie , za mało mieli pkt w statystykach no to zaczęli grać egoistycznie, wejścia na kosz z zamkniętymi oczami, rzuty z nieprzygotowanych pozycji a w obronie to masakra. Nic nie mam do wysokich ale ta 2 to jakaś porażka. Oczywiście trener i prezes tego nie widzą no bo jak skoro ich zatrudnili. A Polacy? rotacja jest taka, że grają mało minut i przy klapkach na oczach czarnych nic nie mogą zrobić. Pomyślcie ! nagle Polacy są słabi i nic nie grają? Tylko jakoś w innych drużynach grali. Nie dostają minut to i skąd pkt - a jak dostają to rzucają, przykład Bochna. Młodzi zdolni Polacy i ich trzeba rozwijać bo za rok to oni będą stanowić o sile, a z takim podejściem trenera to uciekną do innych drużyn, a za takie pieniądze to znajdziemy juniorów. To nie drużyna, to grający pod siebie amerykanie i reszta. Trenerze! czas to zmienić i wpłynąć na czarnych bo z ich podejściem i Pana anemiczną postawą nie wygramy już meczu.Czas na minuty dla Polaków bo oni chcą walczyć dla drużyny nie dla siebie. Niech Pan zrozumie , że amerykanie to nie pępek świata, ich trzeba poskromić i niech grają dla drużyny.Strzelecki i Sęk grali 9 minut,Długosz -7, Lebiedziński - 0 może jakiś Amerykanin zagra tyle minut zobaczymy co pokaże, Sapp 22 minuty 3 straty z gry 28,6% 6 pkt, Blackmon 18 min 8 pkt 5 strat z gry 37,5% i wszystko widać jak na dłoni tylko trzeba chcieć to zobaczyć.
      • josik Zgłoś komentarz
        Prezesie - sekundy przed końcem meczu były żenujące-pan jako PREZES opuszcza halę .... i wygląda to tak ,jakby uniknąć chciał pan konfrontacji z kibicami, a trener po zakończonym meczu
        nie wiedział w którą stronę się udać -do szatni ? na konferencję ? czy dziękować kibicom za doping ? , a może zawroty głowy go dopadły ????? No cóż "chłopcy "( jak to trener mówi )nie pokazali w pełni swojej siły , a na treningach jest wszystko OK -WALCZĄ jak LWY :(
        • stg Zgłoś komentarz
          Można przegrać i to nie raz i tak się stało, tylko ile razy można przegrać w słabym stylu dużą liczbą punktów. Jeszcze tłumaczyć po przegranej w Radomiu, że byliśmy solidnie
          przygotowani do meczu skoro spotkanie było przegrane.
          • ikar69 Zgłoś komentarz
            Luksin dobrze prawisz. Polpharmie też by się przydał tak charyzmatyczny trener, który reaguje od razu na sytuację na boisku a nie jak Jankowski czeka i patrzy jak Anwil odjeżdża nam
            niemiłosiernie w 3 kwarcie. Po tym "runie" było już tyko dogrywanie meczu. A co do zawodników to Sęk i Strzelecki na prawdę słabo wyglądają. Jakaś kosmetyczna zmiana i chyba nieunikniona też zmiana trenera jednak i może będzie to lepiej wyglądało. Asseco przy podobnym budżecie widać drugi sezon z rzędu robi coś z niczego więc można !!!
            • luksin Zgłoś komentarz
              A tak na spokojnie, gdy przeanalizujemy grę polpharmy to okaże sie ze oni nie zagrali wcale jakoś tragicznie w tym meczu tylko anwil w drugiej połowie zagrał w końcu na miarę swoich
              możliwośći... Nie da sie ukryc ze za dobra gra anwilu przemawiała tez osoba trenera... I tak już całkiem na spokojnie, anwil mając w składzie wysockiego( większość kariery liga niemiecka plus puchary) , crosariola ( liga włoska, Euroliga, euro cup itd), eitutaviciusa( dobra litewska szkoła), witlinskiego( talent na miarę pucharów), surmacza( w życiowej chyba formie), deonte bez strat, simona który poniżej pewnego poziomu nie schodzi czy hairica który rzuca średnio 10 pkt oraz ma 5 zb na mecz miał zdecydowanie więcej argumentów aby ten mecz wygrać... Polpharma nie oddała tego meczu tylko anwil w końcu zagrał tak jak powinien...
                Czy są potrzebne zmiany,na pewno tak .Przegrywamy wysoko a zespoły z góry tabeli przed nami, to pytam iloma punktami będziemy przegrywali. W połowie sezonu możemy zbierać na kaucję,aby
                pozostać w TBL. Co będzie cudem jeśli nazbieramy środki, z takimi wynikami. Trener będzie bronił zawodników bo to jego wspaniała autorska drużyna cud miód i malina w tyłek 40 oczek tego nigdzie nie grali. Jeszcze jedno może czas porozmawiać z Hicksem ,jeśli jest jeszcze w Starogardzie.Pozdrawiam kibiców i sympatyków Polpharmy.
                • Gabriel G Zgłoś komentarz
                  Luzna myśl. Czy trener Polpharmy odnosił jakieś sukcesy w swojej pracy? Inaczej. Czy Waszym zdaniem to jest facet, który ułoży skład przy małym budzecie? Polfa nie ma chyba mniej kasy
                  niż Lublin, Dąbrowa czy Kutno. A Polaków ma najsłabszych. A dlaczego odpuszczono Johnsona? Bo niby za drogi? To skąd się wziął w Kutnie? Skauting. Ważna rzecz. Nieobecna w Starogardzie?
                  • PanX Zgłoś komentarz
                    Prezesie oddaj sie do dymisji ! gdzie jest reszta zarzadu? czemu oni nie zrobia jakiegos kroku? !!!!
                    • henryc SKS Zgłoś komentarz
                      Jak dla mnie trener, Sęk i piszę to z żalem Strzelecki nie nadają sie do Polpharmy.Sęk to "drewniany"zawodnik, Strzelecki bardzo obniżył loty od zeszłego sezonu a trener śpi na ławce
                      nie interweniuje w okresie kompromitujaco słabej gry zespołu.Nam jest potrzebny jeden dobry Polak bo ta grupa jest słaba. Liczę na Bochno który nieźle zagrał no i na Kukiełkę ale na razie nie reprezentuje dobrej formy "strzeleckiej".