Szósta z rzędu wygrana Katowiczan (relacja)

Nadal z tylko jedną porażką przed własną publicznością pozostają koszykarze AZS-u AWF Katowice. W środę podopieczni Mirosława Stawowskiego, dzięki świetnej w ich wykonaniu drugiej połowie pokonali Asseco Prokom II Sopot 80:77.

Mateusz Kołodziej

Przed tym pojedynkiem, wszyscy w Katowicach liczyli, że "Akademicy" pokonają rezerwy Asseco Prokomu i odniosą tym samym szóstą wygraną z rzędu. Tak tez się stało, ale na ten sukces, podopieczni Mirosława Stawowskiego musieli się sporo napracować.

Pierwsza połowa, mimo że wyrównana, toczyła się pod niewielkie dyktando gości. Obie drużyny oddawały liczne rzuty, przeważnie z dystansu, zapominając przy tym o obronie. Nieco lepiej wychodziło to sopocianom, którzy schodzili na przerwę z czteropunktową przewagą (42:38). W ich szeregach szczególnie wyróżniał się Mateusz Kostrzewski, który najbardziej dawał się we znaki gospodarzom.

Druga odsłona także wyrównana. Obie drużyny grały niemal "kosz za kosz". Ostatecznie, po trzech kwartach prowadzili jeszcze goście, ale ostatnia odsłona należała już do katowiczan. Gospodarze znakomicie ją rozpoczęli. Zdobyli aż 15 punktów z rzędu, nie pozwalając sopocianom na skuteczne odpowiedzi. Goście mogli jednak w końcówce odmienić losy spotkania, ale większość ich rzutów osobistych nie chciało znaleźć drogi do kosza AZS-u. W ekipie gospodarzy znakomite spotkanie rozegrał Artur Donigiewicz, który oprócz 20 zdobytych punktów zaliczył też 8 zbiórek i dwa bloki, co przy jego wzroście (185 cm) jest wyczynem godnym zauważenia.

Środowe zwycięstwo było dla AZS-u AWF Katowice już szóstą wygraną z rzędu, a siódmą w tym sezonie. Dzięki niej katowiczanie awansowali na ósme miejsce w tabeli.

AZS AWF Katowice - Asseco Prokom II Sopot 80:77 (25:26, 13:26, 22:23, 20:12)