Hiszpania: Świetne występy Polaków!

Maciej Lampe był najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Barcelony w meczu z [tag=42411]CB Canarias Teneryfa[/tag]. Polak rzucił 20 punktów. 12 oczek dla swojej drużyny zdobył z kolei [tag=1676]Adam Waczyński[/tag].

W ten weekend w Hiszpanii rozgrywana była szósta kolejka ligi ACB. Drużyny, w których występują Polacy, zanotowały dwa zwycięstwa. Ze smaku wygranej nie mógł cieszyć się jedynie Adam Waczyński, którego Río Natura Monbús Obradoiro przegrało z Valencią Basket 64:81. Polak był najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej drużynie. W ciągu prawie 23 minut na parkiecie zdobył 12 punktów (3/10 z gry, 6/7 z wolnych). Dla Rio była to trzecia porażka w sezonie.

[ad=rectangle]

Świetnie spotkanie w barwach Barcelony rozegrał Maciej Lampe. Podkoszowy w ciągu 21 minut na parkiecie rzucił aż 20 punktów! Poprowadził on ekipę Xaviego Pascuala do zwycięstwa w spotkaniu z CB Canarias Teneryfa. Barcelona wygrała pewnie 80:66.

Ze zwycięstwa cieszył się także Thomas Kelati, który nie zaliczy jednak niedzielnego spotkania do udanych. W ciągu 27 minut na parkiecie zdobył zaledwie pięć punktów. UCAM CB Murcia wygrała z MMT Estudiantes Madryt 79:65.

Po sześciu kolejkach na czele tabeli znajduje się Real Madryt, który nie doznał jeszcze porażki. Barcelona jest na czwartym miejscu, z kolei Murcia na na siódmym.