PGE Turów pewnie rozprawił się z Polpharmą

Mistrzowie Polski sięgnęli po kolejne zwycięstwo w obecnym sezonie. PGE Turów przed własną publicznością z łatwością uporał się ze starogardzką Polpharmą.

Patryk Kurkowski

To było jednostronne spotkanie. Zgorzelczanie od samego początku nadawali ton rywalizacji i szybko objęli wyraźne prowadzenie. Obrońcy tytułu nie odpuszczali i poszli też za ciosem, w efekcie już po pierwszej połowie wszystko było już jasne.

Co prawda Polpharma nie dała za wygraną. W trzeciej kwarcie zawodnicy Tomasza Jankowskiego wyraźnie poprawili się w ofensywie. To wynikało nie tylko z większej determinacji starogardzian, ale również z rozluźnienia w szeregach PGE Turowa.
Drużyna Miodraga Rajkovicia miała jednak wszystko pod kontrolą. Nawet kiedy przewaga stopniała do zaledwie siedmiu punktów, mistrzowie Polski nie mieli powodów do niepokoju. Zresztą już chwilę później przyjezdnych dopadła niemoc w ataku i wszystko wróciło do normy. Gospodarze poszli nawet o krok dalej i na finiszu wręcz rozbili przeciwnika, pokazując mu jego miejsce w szeregu.

Zgorzelczanie byli lepsi w wielu elementach. Przede wszystkim mieli więcej opcji w ataku i byli skuteczniejsi. Obrońcy tytułu świetnie grali szybkie piłki do przodu, w efekcie sporo "oczek" zdobyli po łatwych sytuacjach. PGE Turów dodatkowo przeważał w strefie podkoszowej i miał większe wsparcie zmienników.

Liderem zielono-czarnych był nie kto inny jak Damian Kulig. Polak zanotował double-double, bo zdobył 19 punktów i zebrał10 piłek. W ekipie Polpharmy najlepiej wypadł Evan Ravenel, ale jego skuteczność pozostawiała sporo do życzenia.

PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 88:67 (25:11, 22:15, 13:26, 28:15)

PGE Turów: Kulig 19, Moldoveanu 15, Taylor 12, Collins 9, Dylewicz 8, Zigeranović 8, Wright 7, Jaramaz 5, Karolak 3, Gospodarek 2.

Polpharma: Ravenel 18, Meier 14, Sapp 10, Strzelecki 6, Kukiełka 5, Bochno 5, Sęk 4, Długosz 2, Struski 2, Robak 1.