NCAA: 10 punktów Przemysława Karnowskiego

W sobotę na koszykarskich parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zobaczyliśmy dwóch Polaków. Niestety tylko jeden z nich mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Stanisław Grabowski

Gonzaga Bulldogs (4-0) minionej nocy rozgromiła u siebie St.Thomas Aquinas Saints 109:55 do przerwy prowadząc 57:26. Przemysław Karnowski w tym pojedynku spędził na parkiecie 15 minut, w ciągu których rzucił 10 punktów (4/6 za 2, 2/4 za 1) oraz zanotował 5 zbiórek (2 w ataku), 2 bloki i 1 przechwyt. Najlepszym strzelcem w drużynie naszego rodaka był Angel Nunez (24 oczka). Dwa mniej zdobył Byron Wesley, 19 dołożył Domantas Sabonis. Tradycyjnie już spotkanie obejrzał komplet 6 tysięcy widzów.

Niestety drugą porażkę z rzędu poniosło Liberty Flames (2-2) tym razem przegrywając na wyjeździe z Miami OH Redhawks 52:63. Tomasz Gielo grał w meczu 34 minuty zdobywając 9 punktów (1/2 za 3, 2/3 za 2, 2/2 za 1). Do tego zapisał na swoim koncie 3 zbiórki oraz 1 przechwyt. Wynik tego starcia rozstrzygnął się po przerwie. Drugie 20 minut ekipa naszego skrzydłowego przegrała 25:39 i to zaważyło na porażce.

W niedzielę na parkietach NCAA zobaczymy Jan Grzeliński w barwach Canisius College.