Łatwa wygrana krośnian - relacja z meczu Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - AZS AWF Katowice

W meczu trzynastej kolejki rozgrywek pierwszej ligi koszykarzy drużyna Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno pokonała zespół AZS AWF Katowice. Krośnianie kontrolowali to spotkanie od początku do końca.

Dawid Cysarz

Pierwsza kwarta to przewaga krośnian. Gospodarze lepiej rozpoczęli to spotkanie i po trzech skutecznych akcjach Bartosza Bala w piątej minucie prowadzili dziesięcioma punktami. W końcówce tej części meczu cztery zdobyte punktu przez Mariusza Piotrkowskiego zniwelowały przewagę krośnieńskiej drużyny do sześciu "oczek".

Druga "ćwiartka" miała wyrównany początek. Dopiero na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy krośnianie po trafieniach Marcina Salamonika i dwukrotnie Przemysława Hajnsza osiągnęli czternastopunktową przewagę. Katowiczanie - podobnie jak w pierwszej kwarcie - odrobili straty do podopiecznych Mariusza Zamirskiego pod koniec drugiej odsłony meczu. Ostatecznie zespół Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno do przerwy wygrywał 38:31.

W początkowej fazie drugiej połowy goście zmniejszyli prowadzenie krośnian do pięciu punktów. Jednak po tym fragmencie gry na boisku zaczęli dominować gospodarze sobotniego spotkania. W czwartej minucie na parkiecie pojawił się Łukasz Puścizna, który swoją obecność zaznaczył w pierwszej akcji, celnym rzutem za trzy "oczka". Od tego momentu krośnianie utrzymywali ponad dziesięciopunktową przewagę. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem zespołu z Krosna 61:49.

Czwartę odsłonę meczu podopieczni trenera Mirosława Stawowskiego rozpoczęli od krycia rywali na całym boisku. Jednak krośnianie radzili sobie z takim rodzajem obrony i po rzutach Grzegorza Ożoga, Piotra Pluty i Marcina Salamonika prowadzili już szesnastoma "oczkami". W dalszej części kwarty zespół prowadzony przez Mariusza Zamirskiego powiększał swoją przewagę, która po rzucie zza linii 6,25 m. Andrzeja Peciaka wynosiła osiemnaście punktów. W końcówce spotkania gospodarze zatracili skuteczność, a "Akademikom" udało się zdobyć kilka "oczek" z rzędu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 85:74.

Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem w szeregach krośnieńskiego zespołu był Piotr Pluta. 27-letni koszykarz w spotkaniu przeciwko katowiczanom zdobył dwadzieścia pięć punktów, zanotował siedem zbiórek i pięć asyst. Tym razem, Pluta największe wsparcie miał w osobach Marcina Salamonika, Bartosza Bala i Grzegorza Ożoga, który w całym pojedynku zaliczył dziewięć zbiórek - w tym cztery w ataku.

W drużynie gości najlepsze wrażenie pozostawił po sobie Mariusz Piotrkowski, który zdobył dziewiętnaście "oczek". 24-letni koszykarz AZS-u miał stuprocentową skuteczność rzutów za trzy punkty. Z dobrej strony zaprezentował się również Artur Doningiewicz. W ekipie Mirosława Stawowskiego zawiódł 21-letni rozgrywający - Piotr Hałas.

Po tym pojedynku krośnianie umocnili się na pozycji lidera rozgrywek pierwszej ligi. Z kolei przegrana w Krośnie przerwała serię sześciu zwycięstw drużyny AZS AWF Katowice.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - AZS AWF Katowice 85:74 (17:11, 23:21, 21:17, 24:25)

MOSiR:: P. Pluta 25 (4x3), M. Salamonik 17 (1x3), B. Bal 13, G. Ożóg 11, P. Hajnsz 9, Ł. Puścizna 3 (1x3), A. Peciak 3 (1x3), K. Kalinowski 2, D. Oczkowicz 2, M. Musijowski 0, M. Piątek 0, G. Sołtysiak 0.

AZS AWF: M. Piotrkowski 19 (3x3), A. Donigiewicz 17 (2x3), Ł. Celiński 8 (2x3), J. Barycz 8, M. Środa 7, P. Grzywocz 6, P. Hałas 4 (1x3), G. Szybowicz 3 (1x3), T. Zając 2, K. Wosz 0.