Polscy koszykarze za granicą

Aż 4 naszych rodaków występuje już w lidze czeskiej. Do Roberta Tomaszka i Kordiana Korytka dołączyli w minionym tygodniu dwaj gracze niedawno jeszcze reprezentujący barwy Śląska Wrocław. Zarówno Artur Mielczarek jak i Robert Skibniewski rozpoczęli swoje przygody w nowym klubie od zwycięstw. Tymczasem kolejną porażkę zanotował Cajasol Sewilla z Michałem Ignerskim, który wciąż zajmuje ostatnie miejsce w hiszpańskiej lidze ACB.

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - wtorek: 23 minuty, 15 punktów, 5 zbiórek i asysta w wygranym meczu z STB Le Havre. Była to pierwsza wygrana Chimek w Pucharze Europy.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - wtorek: 14 minut, 17 punktów, 6 zbiórek i blok w wygranym meczu z ukraińskim BC Sumykhimprom. Była to inauguracyjna wygrana Lokomotiwu w ramach Pucharu Eurochallenge.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - środa: 20 minut, 2 punkty i 2 zbiórki w wygranym meczu z Energą Czarni Słupsk w ramach Pucharu Eurochallenge. Niedziela: 20 minut, 9 punktów, zbiórka, asysta i strata w przegranym meczu z Kalise Gran Canaria. W 10. Spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 11,4 punktu i 5 zbiórek. Drużyna Polaka z bilansem 1-9 zajmuje ostatnie 17. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 13 minut i 1 zbiórka. W 11. spotkaniach tego sezonu Chyliński zdobywa średnio 10,2 punktu i 1,7 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 6-5 zajmuje 8. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - 38 minut, 7 punktów, 7 zbiórek i asysta w przegranym meczu z Vanoli Soresina. W 9. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,2 punktu i 5,5 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 2-7 zajmuje przedostatnie 15. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - 13 minut, 4 punkty, 6 zbiórek i 4 asysty w wygranym meczu z Karma Basket Podebrady. Drużyna Polaka z kompletem 14. zwycięstw prowadzi w rozgrywkach.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - 24 minuty, 10 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty, blok i przechwyt w wygranym meczu z BK Breda & Weinstein Opawa. Jego drużyna z bilansem 4-9 okupuje 9. miejsce.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - 34 minuty, 10 punktów, zbiórka, asysta i przechwyt.

Robert Skibniewski (BK Prostejow) - 10 minut, 2 punkty, 2 asysty i przechwyt w wygranym meczu z BC Kolin. Drużyna Polaka z bilansem 7-6 zajmuje 5. miejsce.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mykolaiv) - Drużyna naszego rodaka przegrała na wyjeździe z BC Kijów. Hlebowicki nie wystąpił w tym spotkaniu.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - 36 minut, 14 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty i przechwyt w przegranym meczu z Szolnoki Olaj. W 7. spotkaniach obecnego sezonu Białek zdobywa przeciętnie 16,6 punktu i 9,3 zbiórki. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 3-4 i zajmuje 9. miejsce.