Derby Pomorza dla Asseco. Polpharma nadal czeka na przełamanie

Koszykarze Asseco okazali się skuteczniejsi w derbach Pomorza od drużyny Polpharmy Starogard Gdański. "Farmaceuci" ponieśli zatem czwartą porażkę z rzędu, choć meczu bez walki tym razem nie oddali.
Łukasz Żaguń

Dla gdynian zwycięstwo nad Polpharmą w sobotnim pojedynku było obowiązkiem. Rywale pogrążeni są bowiem w kryzysie i w ostatnim czasie prezentują mizerną formę. Z zadania drużyna Asseco wywiązała się w stu procentach, choć triumf nad ekipą z Kociewia nie przeszedł jej łatwo. W zasadzie do ostatnich minut wynik był sprawą otwartą.

Gospodarze zwycięstwo w tym spotkaniu zawdzięczają głównie bardziej zespołowej postawie. Świetnym kreatorem gry okazał się w tym meczu A.J. Walton, który rozdał aż 10 asyst. Ponadto, najlepsze zawody w tym sezonie rozegrał Sebastian Kowalczyk, który zaaplikował rywalom 20 punktów.

To jednak nie jedyne przyczyny porażki Polpharmy w tym spotkaniu. Nie sposób pominąć faktu, że koszykarze ze Starogardu Gdańskiego na początku drugiej odsłony stracili 15 punktów z rzędu, nie trafiając w tym czasie ani razu do kosza rywala. Na poziomie TBL, takie przestoje nie powinny się przytrafiać, jeżeli drużyna chce realnie myśleć o zwycięstwie.

Goście, mimo fatalnych okresów gry, nawiązali jednak z gdynianami wyrównaną batalię. W ostatniej kwarcie zbliżyli się do rywala nawet na dwa punkty, ale nie potrafili pójść za ciosem. Mimo ambitnej walki w końcówce meczu, dogonić Asseco już nie zdołali.

W spotkaniu po stronie Polpharmy zadebiutował Anthony Miles. Amerykanin zapisał na swoje konto 7 punktów, 4 zbiórki i 2 przechwyty. Miał jednak też trzy straty.

Asseco w sobotę wygrało po raz szósty w tym sezonie. Polpharma natomiast legitymuje się bilansem 3-8.

Asseco Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 81:73 (16:19, 21:14, 23:20, 21:20)

Asseco: Kowalczyk 20, Galdikas 16, Szczotka 15, Frasunkiewicz 12, Walton 7, Parzeński 5, Żołnierewicz 4, Matczak 2, Paredes 0.

Polpharma: Ravenel 22, Meier 19, Sapp 15, Miles 7, Kukiełka 6, Robak 3, Sęk 1, Struski 0, Bochno 0.

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (12):
  • JDW21 Zgłoś komentarz
    Mnie ciekawi co się w ostatnich meczach dzieje z Matczakiem...ktoś coś wie? Grał prawie 20 minut a zdobył 2pkt na skuteczności 15%. Tak dobrze zaczął sezon i po kilku meczach się
    Czytaj całość
    zaciął? Za duża presja?
    • luksin Zgłoś komentarz
      Nie ma sie co dziwić bo asseco to poprostu lepszy zespół z bardzo dobrym trenerem;)... Polpharma ma kilku graczy na odpowiednim poziomie ale tez ma krótka ławkę i przeciętnego treneiro;).
      Wygrał lepszy... Takie są prawa natury;););)
      • elfi Zgłoś komentarz
        Trener chciał bardzo wygrać - grunt pali się pod nogami i Amerykanie dostali zielone światło i dla Polaków zabrakło już rzutów a że zagraniczni nie widzą innych poza sobą to wyszło
        jak zwykle. Doświadczeni Bochno 26 min 0 pkt, Kukiełka też bez rewelacji 26 min 7 pkt, młodzi Sęk 11 min 1 pkt, Struski 5 min 0 pkt, Robak 14 min 3 pkt. Sapp klapy na oczach a ten nowy chyba gorzej niż poprzednik. I to co wspomniałem już kiedyś Asseco 22 asysty to i Polacy rzucają a my 12 z tego nominalne jedynki USA 3. Wiec kto ma kreować grę, Polacy nie mają szans grać jeden na jeden. Kosz to gra drużynowa i nie liczy się ile ja trafię a ile razy drużyna wygra - zagraniczni tylko graja pod statystyki a trener przyklaskuje zamiast tworzyć drużynę.
        • WuJot93 Zgłoś komentarz
          Drużyna ma potencjał i umiejętności żeby wygrywac, ale na prawde potrzeba trenera z charyzmą i pomysłem bo to co prezentuje Jankowski , to jakaś pomyłka i nie trzeba wiele sie znać na
          koszykówce żeby to stwierdzić
          • Dragon12 Zgłoś komentarz
            Długo mnie tu nie było ale już nie mogę opanować tych przegranych Polpharmy. Jak zostanie ten trener, to oni już nic do końca sezonu nie wygrają. Jankes to cielak, który nie PANUJE NAD
            DRUŻYNĄ. Więcej energii ma Hofman, który źyje każdym meczem. Ja bym zwolnił trenera i przede wszystkim prezesa.
            • stg Zgłoś komentarz
              q..wa mać czy ta Polpharma się obudzi ,czy już tak się będą bujać do końca sezonu.Sorry ale szlak mnie trafił ile można. Ja w tej drużynie widzę trzech graczy reszta to jakaś
              ściema.
              • thomas117 Zgłoś komentarz
                Taktyka byla taka jaka przyjelo Jezioro i wygralo... Asseco bez Galdikasa to bedzie slabiutko... Szkoda bo to mozna bylo wygrac, zadecydowala druga kwarta i niemoc strzelecka w czwartej kwarcie
                gdy Asseco po dobrej obronie Polpharmy nie moglo nic rzucic... Mam nadzieje ze za tydzien Polpharma zrobi prezent swoim kibicom...
                • caMan Zgłoś komentarz
                  Serio sądzicie, że Polpha wygra z Wilkami u siebie??? Przecież sam Rereford na tą obronę wystarczy...
                    TRAGEDIA! 0 taktyki, 0 obrony, i tylko rzucamy same trójki. Panowie!!! Najłatwiejsze punkty to punkty z kontry i wjazdy pod kosz, a nie po rzutach z 10 metrów od kosza... Przede wszystkim
                    gdzie zbiórka??? Jest 3 naszych i jeden Szczotka (z całym szacunem dla niego za charakter) i on zbiera piłke!!! W ataku rzuty oddawane z 8 m od kosza gdzie nie ma nikogo na zbiórce a ilość rzutów z dystansu przewyższa ilość rzutów oddanych za 2 oczka. Myślę, że z takim poziomem gry to Polpha by nawet w I lidze nie była najlepsza. No cóż, musi dojść jakaś wieża pod kosza i chyba trzeba wymienić Jessiego, bo mimo jego pkt to nie radzi sobie z prowadzeniem gry zespołu (same starty i brak pomysłu na grę).
                    • zyga-61 Zgłoś komentarz
                      Ta nasza obrona strefowa do dla opalonych czarna magia. żal było patrzeć z jaką łatwością przeciwnicy zdobywają punkty. Nic się nie zmieniło za Blacmona wskoczył jakiś kolejny
                      cienias , który na powitanie tbl dostał dwie czapki. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Sapp nie może rozgrywać bo widzi tylko koniec swojego buta i brązowych. Nasi zawodnicy biegają tam i z powrotem. Nie dostają piłek . Zostaje im tylko wypluć płuca w obronie. Polpharma
                      • wąż Zgłoś komentarz
                        Jeszcze jedna przegana i Jankes leci!
                        • onlybasket Zgłoś komentarz
                          Ehhhhhh!! Jankes !! Mecz spokojnie do wygrania ale jak sie zaczyna2 kwarte od 0:15 to sorry!!! i Kowalczyk w 4 min rzuca 4 x 3 !! To ja sie pytam gdzie jest obronca???!!! Ogolnie Polpha