Stelmet na wznoszącej fali. Łukasz Koszarek: Nasza forma jest coraz lepsza

W niedzielę koszykarze Stelmetu Zielona Góra odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu w polskiej lidze. Podopieczni Saso Filipovskiego pewnie pokonali Rosę Radom 73:59.

Dawid Borek
Dawid Borek

Już w pierwszej kwarcie zielonogórzanie prowadzili nawet 20:2. W kolejnych minutach niedzielnego spotkania biało-zieloni kontrolowali wynik, co kosztowało ich sporo energii. - Na pewno musieliśmy się bardzo namęczyć w obronie i to kosztowało nas wiele zdrowia. Praktycznie przez całe spotkanie prowadziliśmy różnicą większą niż 10 punktów - przyznał Łukasz Koszarek, który w starciu z Rosą zapisał przy swoim nazwisku cztery punkty i aż 13 asyst.

Podopieczni Saso Filipovskiego po raz kolejny bardzo mocno zaczęli mecz. W pierwszych minutach wicemistrzowie Polski zdominowali parkiet, o czym świadczy wynik inauguracyjnej kwarty. - W pojedynku z Rosą taka postawa wystarczyła, natomiast jesteśmy świadomi, że nadal popełniamy błędy i wiemy, że wciąż mamy wiele do poprawy. Na pewno z biegiem czasu będziemy starali się to eliminować - dodał kapitan Stelmetu Zielona Góra.

Zespół z Winnego Grodu z przytupem zakończył 2014 rok. Licząc spotkania w Pucharze Europy, zielonogórzanie wygrali ostatnich osiem meczów. - Wygraliśmy kilka meczów z rzędu, nasza forma jest coraz lepsza. Czekamy teraz na nowego czy nowych zawodników i z nimi postaramy się jeszcze poprawić naszą jakość gry. Na pewno potrzebujemy rozgrywającego, natomiast to, kiedy on przyjedzie, nie zależy ode mnie. W koszykówce każdy musi mieć jednak chwile oddechu - zakończył Łukasz Koszarek.

Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 73:59

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (116)
  • Pajer Zgłoś komentarz
    Za duzo wnioskow wyciagacie z meczu z Rosa, ktora zagrala padake choc trzeba przyznac ze przez wiekszosc meczu obrona byla dobra i walka o pilke tez co jest znakiem rozpoznawczym Saszki. Na
    Czytaj całość
    marginesie kazda dobra druzyna jest wstanie ograc Rose gołym okiem widac bylo nie tylko w tym meczu, ze problemem Rosy jest to ze jedynym graczem ktory potrafi grac 1 na 1 i minac jest Gibson i wystarczy go podwojic, a jedyne co Rosie zostaje to ciepa za "czy".
    • marzami Zgłoś komentarz
      Teraz oglądam Tomka L. Przez Was się spóżniłam ;p
      • KERAD 1 Zgłoś komentarz
        A bym zapomniał Przepraszam MODERATORA:) ach ty łobuziaku:))) że piszemy nie na temat lecz dopiero się uczę Kosza i aklimatyzuje :)))
        • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś komentarz
          Łukasz pokazuje,że jest super rozgrywającym,potrafi grać szybko czasami zwalnia grę.Ale potrzebuje dobrego zmiennika,gra Koszarka mi sie podoba:)
          • hen Zgłoś komentarz
            Nie napinajmy się !!!.
            • johnny220 Zgłoś komentarz
              Tak po prawdzie to jakoś nie widzę naszej wygranej ze Zgorzelcem 11... :/ Mamy świetną obronę, ale nawet jeśli ich zatrzymamy na początku, to zajeżdżą naszych w okolicy połowy 3
              kwarty. Kucharek i Zywert to nie ten poziom, trzeba sobie jasno powiedzieć - mamy za krótką ławkę i samo to stawia nas w roli potencjalnych przegranych...
                Odzywają się najwięksi znawcy charakteru Łukasza Koszarka. Ja jestem z tych kibiców zielonogórskich,którzy doceniają wkład tego zawodnika w sukcesy Stelmetu. Ciekawe co banan powie o
                charakterze QH ???? A zupełnie już nie pojmuję,że w tej sprawie głos zabiera kibicka Turowa?? To mój ulubiony zawodnik i będę Go broniła, chyba,że ktoś położy karty na stół i mnie przekona. Wtedy przyznam rację i przeproszę !!!
                • kibickibic Zgłoś komentarz
                  ciekawe kto bedzie nowym rozgrywajacym - rozmowy trwaja mowil trener ale ogromna cisza panuje
                  • sportowy maniak Zgłoś komentarz
                    Stelmet przegra 11 stycznia? To tylko porażka najważniejsze są playoffy,a zeby walczyc bez preszkód o złoto potrzebne miejsce 2-3 z uwagi na to,że Turów raczej nie przegra w sezonie 4
                    razy bo są mocni. Za to Stelmet do play-off moze sie znacznie poprawic i nie można zawieszać medali jeśli każdy ma po 17 meczy do rozegrania.kontuzje,zmiany kadrowe,dyspozycja dnia. Wygra najlepszy;)
                    • alias Z-G Zgłoś komentarz
                      Widać postęp w grze jest ona już szybsza i radośniejsza a jako kibic Zielonogórskiego sportu co do koszykówki napisze jedno - czy wygramy 11.01 czy też nie dla mnie akurat ma małe
                      znaczeni i tak liczą się meczy w PO a tam może być różnie. Co do zmian kadrowych byłem na wczorajszym meczy z czystym sumieniem mogę powiedzieć jedno młodzi zawodnicy mają więcej ikry niż DJ niestety pomimo że broniłem gościa za każdym razem widać że on się po prostu boi.
                      • Henryk Zgłoś komentarz
                        Dobrze już Zastalowi idzie ta gra a, że przeciwnicy się zmieniają to też dobrze, ważne aby robić swoje, tak trzymajcie Chłopaki !.
                        • Reixen ZG Zgłoś komentarz
                          "Czekamy teraz na nowego czy nowych zawodników..." No jeśli kapitan wymawia takie słowa to myślę a bardziej mam nadzieję, że po nowym roku do Naszego składu dojdzie jeden lub dwóch
                          nowych zawodników. Widać, że po ostatnich wypowiedziach Koszarek w dobitny sposób publicznie w wywiadach mówi między wierszami, że samemu jest ciężko ciągnąc ten pociąg ze składem.
                            Niech ta fala wyniesie Stelmet wysoko, wysoko:))