Hiszpania: Adam Waczyński lepszy od Macieja Lampe!

Adam Waczyński i jego [tag=43783]Río Natura Monbús Obradoiro[/tag] okazało się lepsze od FC Barcelony w 14. kolejce lidze hiszpańskiej. Były gracz Trefla Sopot zdobył 15 punktów!

W bardzo dobrej formie w ostatnim czasie znajduje się Adam Waczyński, który udowadnia, że transfer do ligi hiszpańskiej nie był dziełem przypadku. We wtorkowy wieczór jego nowa ekipa - Río Natura Monbús Obradoiro rywalizowała z wielką FC Barceloną, w której na co dzień występuje Maciej Lampe. Faworytem tej rywalizacji była ekipa z Katalonii, ale po raz kolejny okazało się, że sport bywa nieprzewidywalny.

[ad=rectangle]

Gospodarze zaskoczyli gości od samego początku. Dobrze spisywał się Waczyński, który został przesunięty do wyjściowej piątki. W całym spotkaniu były zawodnik Trefla Sopot zdobył 15 punktów (5/10 z gry, 1/2 za jeden), będąc drugim najlepszym strzelcem drużyny. Lepszy pod tym względem okazał się Maximilian Kleber - łowca 23 oczek.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, którą gospodarze wygrali aż 26:10! Ostateczny wynik to 79:67 dla Rio Natura Monbus Obradoiro. Dla ekipy Waczyńskiego była to siódma wygrana w tym sezonie.

Maciej Lampe tego meczu nie zaliczy do najbardziej udanych. Polak spędził na parkiecie 14 minut. W tym czasie zdobył cztery punkty (1/2 za dwa, 0/3 za trzy).

We wtorek grała również ekipa Thomasa Kelatiego - UCAM CB Murcia. Gracz w ciągu 21 minut spędzonych na parkiecie zdobył osiem punktów (1/1 za dwa, 2/3 za trzy). Jego drużyna przegrała po dogrywce z Herbalife Gran Canaria 85:89.

Po czternastu kolejkach liderem tabeli jest Unicaja Malaga. Drugie miejsce zajmuje FC Barcelona, Río Natura Monbús Obradoiro jest na dziewiątej lokacie, z kolei UCAM CB Murcia na dziesiątej.

Czy Maciej Lampe zagra w reprezentacji Polski?