NCAA: Grzeliński również kończy rok zwycięstwem

We wtorek ostatnie spotkania w tym roku na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA rozegrało dwóch Polaków. Niestety tylko jeden mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Stanisław Grabowski
Canisius College pokonał UMKC Kangaroos (5-10) 67:55 do przerwy prowadząc 31:23. Jan Grzeliński rozpoczął mecz w pierwszej piątce i na parkiecie przebywał 26 minut. W tym czasie zdobył 2 punkty (1/2 za 2, 0/1 za 3) oraz dodał 4 asysty i 1 przechwyt. 18 oczek rzucił jego kolega klubowy Phil Valenti, a 17 Zach Lewis. Ekipa rodaka na chwilę obecną notuje bilans 7-4.

Niestety kolejną porażkę zanotowała drużyna Sacred Heart (6-7) tym razem przegrywając z Yale Bulldgos 64:70. Filip Nowicki standardowo już zaczął spotkania na ławce rezerwowych. W sumie w tym pojedynku grał 10 minut i rzucił 2 punkty (1/2 za 2) oraz dodał 1 zbiórkę i popełnił 3 przewinienia osobiste.

W nowym roku 2015 jako pierwszy na parkiety NCAA wybiegnie nasz rozgrywający (2 styczeń). Dzień później powinniśmy zobaczyć w akcji ekipy naszych wysokich (w tym Przemysława Karnowskiego).