Przerwana krótka seria lubelskiego beniaminka. Nie pomógł świetny występ Bartosza Diduszko

Wikana Start nie zrewanżował się za porażkę w pierwszej rundzie, przegrywając przed własną publicznością z Polfarmexem 80:91. Gospodarzom nie pomógł kapitalny występ Bartosza Diduszko.
Piotr Dobrowolski

Piątkowe spotkanie od pierwszych akcji układało się po myśli przyjezdnych. Prowadzili oni już 8:0, a na półtorej minuty przed zakończeniem premierowej kwarty ich przewaga wzrosła do trzynastu "oczek" (24:11) po celnej próbie z dystansu w wykonaniu Bartłomieja Wołoszyna. Kutnianie byli bardzo skuteczni, wykorzystując niemal każdą z nadarzających się okazji do zdobycia punktu.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana, jednak to podopieczni Jarosława Krysiewicza kontrolowali tempo i przebieg boiskowych wydarzeń. Bardzo często punktował najlepszy w szeregach gospodarzy Bartosz Diduszko, który zdobył 14 z 25 "oczek" swojej drużyny w tej części.

Zawodnicy Polfarmexu nie pozwolili zbliżyć się przeciwnikom na mniej niż 10 punktów. Choć lublinianie robili wszystko, co w ich mocy, aby zniwelować straty, na niewiele to się zdało. W ostatniej kwarcie goście mogli nieco "spuścić z tonu", lecz wynik meczu był już wtedy przesądzony.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był Bartosz Diduszko, który zapisał na swoim koncie aż 28 punktów. Z kolei w szeregach Polfamexu wyróżnił się, tradycyjnie już, Kwamain Mitchell, autor 21 "oczek". Ponadto blisko double-double byli Patrik Auda (18 pkt i 7 zb.) oraz Kevin Johnson (17 pkt i 7 zb.).

Wikana Start Lublin - Polfarmex Kutno 80:91 (13:24, 25:26, 15:20, 27:21)

Wikana: B. Diduszko 28, Allen 13, Ł. Diduszko 8, Czujkowski 8, Wojdyła 7, Wells 6, Trojan 4, Śmigielski 4, Lewandowski 2.

Polfarmex: Mitchell 21, Auda 18, Johnson 17, Łączyński 13, Wołoszyn 6, Grochowski 5, Malczyk 5, Fletcher 4, Bartosz 2.

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (41)
  • Iśśka Zgłoś komentarz
    czy ktoś, oprócz mnie, ma jakieś zastrzeżenia do decyzji sędziowskich w tym meczu?
    • Kibicka27 Zgłoś komentarz
      Nie ma się cO sprzeczać. Najważniejsze, że wygrali. Myślę, że oni sami się dogadają i każdy będzie wiedział co ma robić. Ja osobiście wolę jak Łączka rogrywa a Mitchell pcha
      Czytaj całość
      się pod kosz.mam wrażenie, że Kamil widzi więcej. Kwamain jest za to bardzo szybki i skoczny i zawsze znajdzie dziurę do kosza.
      • method man Zgłoś komentarz
        Szkoda tego meczu,oddanie początku,najsłabszy występ Allena i wariactwo rotacyjne Turkiewicza wystarczyły Kutnu do upragnionej victorii. Nie wiem dlaczego akurat ich olali przecież 1 mecz
        przegrany,a teraz jeszcze wzmocnieni... Start grający na1/3 nie wygra nawet z Sokołem Łańcut.nic nikomu nie ujmując.. Pobudka,13 miejsce to nie to czego chcemy!!!
        • szaszłyk Zgłoś komentarz
          my tylko gdybamy na temat pierwszej piątki, nie znamy poszczególnej dyspozycji danego zawodnika, no i oczywiście czy zawodnik na treningach na swojej pozycji realizuje założenia trenera.
          Ważna była walka w pomalowanym, oraz zniwelowanie Bryona Allena co się udało. Nikt nie przewidzi, że Diduszko będzie miał dzień konia, a też trzeba patrzeć na to, że Czujkowski swoje 2x3 pkt rzucił w ostatniej minucie.. Byłoby +17 i pełny spokój, a tak pozostaje niedosyt.
            według mnie było to ryzyko ale to tylko moja opinia, wydaje mi się, że ogólnie statystyki są troszkę dziwne, nie ma bloków z naszej strony, a wydaje mi się, że 2 powinny być, brak
            asysy po celnym osobistym i za mało zbiórek u naszego zespołu
            • Kris82_ Zgłoś komentarz
              Gratulacje chłopakom wygranej. Kilka fajnych zagrań i dzielenia się piłką. Można było dać pograć zmiennikom przy wysokiej przewadze. Co do Jareckiego nie widziałem w żadnym meczu
              jego większego przebłysku. Raczej pozostaje w cieniu. Lublin lekko przebudził się w IV kwarcie. Mecz kontrolowany pod wynik przez Polfarmex. Życzę odpoczynku.
              • sokar Zgłoś komentarz
                Oglądając to spotkanie chwilami można było odnieść wrażenie że to sparing, może przez brak słyszanego dopingu ;). Spotkanie od początku do końca kontrolowane przez Kutno. Defensywa
                startu to jakieś nieporozumienie. Widać że Krysiewiczowi bardzo zależało za zwycięstwie ponieważ większość czasu spędzonego na parkiecie Mitchell grał jako 1. Kutno wygrało tylko dlatego bo grało szybciej i lepiej broniło. Wielkiej koszykówki próżno szukać. W takim kontrolowanym meczu więcej minut Bartosz powinien dostać i ogrywany Jarecki. Nie wiem kto prowadzi statystyki dla pzkosz-a w lublinie ale nie nalicza asyst po celnych rzutach wolnych.
                • t00kie Zgłoś komentarz
                  Brawo Polfarmex, zasłużona wygrana. Start wyszedł na mecz w dopiero w drugiej kwarcie. Tym razem jednak najwięcej pretensji mam do pana Turkiewicza za trzymanie statystów na boisku..
                  • kibicbasketu Zgłoś komentarz
                    Jarecki gracz kompletny? Wez mnie k.. nie rozsmieszaj
                    • Barbara Markowicz Zgłoś komentarz
                      Byłam na meczu,adrealina dała znać o sobie.Kibice z Kutna są fantastyczni.
                      • despotka Zgłoś komentarz
                        Faktycznie wialo nuda. Lublin slabiutko, od polowy Kutno tez nie blyszczalo. Cieszy mnie dzisiaj dobra wspolpraca Mitchell-Łaczka, Groszek-Łaczka
                        • Gabriel G Zgłoś komentarz
                          No a teraz trzymajcie za nas kciuki bo jak walniemy Anwil to ich przeskoczycie w tabeli.
                          • sloik Zgłoś komentarz
                            W tym meczu było widać zespołowość, dzielenie się piłką przez Mitchella i pozostałych graczy :) Łączyński to klasa sama w sobie :) w obronie zagraliśmy tak jak powinniśmy grać :)
                            pięknie, pięknie :) Lublin niestety pozostanie mistrzem strat... Szkoda bo potencjał widać :) no ale piękny mecz w wykonaniu całego naszego zespołu i było widać, że każdy walczył, każdemu zależało, o to właśnie chodzi :)