James Harden show, Houston Rockets znów lepsi od Phoenix Suns

James Harden zdobył 20 ze swoich 40 punktów w czwartej kwarcie, a Houston Rockets pokonali Phoenix Suns 127:118. Przekonywujące zwycięstwo nad Sacramento Kings odnieśli z kolei Chicago Bulls.

Patryk Pankowiak
Świetna postawa w decydującej kwarcie zapewniła Houston Rockets trzecie w sezonie zwycięstwo nad walczącymi o utrzymanie w czołowej ósemce Konferencji Zachodniej Phoenix Suns. Podopieczni Kevina McHale'a rozpoczęli starcie od wygrania premierowej odsłony 41:26, ale później to gospodarze byli stroną przeważającą. Słońca w połowie trzeciej partii prowadziły nawet 81:73, by ostatecznie ulec rywalom 118:127.
We wtorek klasą dla samego siebie był 25-letni absolwent uczelni Arizona State. James Harden, jak na lidera przystało, zdobył 20 punktów w ostatnich 12 minutach meczu, prowadząc Rakiety do 36. triumfu w trwających rozgrywek. Brodacz skompletował tego dnia 40 oczek (13/23 z gry, 11/14 za 1), 12 zbiórek i 9 asyst! - James grał naprawdę dobrze. Wzniósł się na najwyższy poziom - chwalił swojego podopiecznego opiekun Rockets, Kevin McHale. Dla Hardena jest to już drugi występ z rzędu, kiedy zapisuje w swoim dorobku przynajmniej 40 punktów!

Goście w czwartej odsłonie umieścili w koszu aż 15 na 20 oddanych prób z gry, zdobywając w Arizonie 127 oczek. Suns tak wysoko w regulaminowym czasie gry w tym sezonie jeszcze nie przegrali. Na nic zdały się nawet 32 punkty Erica Bledsoe, który nie szczędził kompletów Hardenowi. - Był autorem wszystkich najważniejszych akcji swojego zespołu. Tak robią wielcy gracze - mówił rozgrywający.

Swoją cegiełkę do sukcesu przyjezdnych dorzucił jeszcze Josh Smith. Były gracz Atlanta Hawks skompletował 20 oczek, a 14 miał Corey Brewer. Rockets wygrali trzeci mecz spośród czterech ostatnich i w tym momencie z bilansem 36-16 plasują się na trzecim miejscu w Konferencji Zachodniej.

Ósma lokata należy do Suns, którzy w lutym wygrali jak na razie tylko jedną grę na pięć rozegranych. Zła wiadomość dla podopiecznych Jeffa Hornacka jest taka, że konkurencja nie śpi. Oklahoma City Thunder i New Orleans Pelicans są coraz bliżej.

Miejsce Zespół Wygranych Przegranych
7. San Antonio Spurs 33 19
8. Phoenix Suns 29 25
9. New Orleans Pelicans 27 25
10. Oklahoma City Thunder 27 25
11. Denver Nuggets 20 33

Trójka zawodników gospodarzy przekroczyła próg dwudziestu punktów, a Chicago Bulls nie mieli kłopotów z pokonaniem Sacramento Kings. Drużynie z United Center 33. zwycięstwo w rozgrywkach zapewnili Pau Gasol , Derrick Rose i Tony Snell. Hiszpan miał 26 oczek i 16 zbiórek, notując trzynaste double-double z rzędu, a już 34. w trwającej kampanii. MVP z 2011 roku dodał 23 punkty i 7 asyst.

Świetnie spisywał się też drugoroczniak, który we wtorek spędził na placu boju 41 minut i ustanowił swoje career-high. 23-latek w tym czasie zdążył uzbierać 24 oczka, trafiając 9 na 11 oddanych prób, w tym 4 na 6 zza łuku. - Jeśli przebywam na parkiecie, staram się robić wszystko najlepiej jak potrafię. Gdy jestem poza nim, kibicuję mojemu zespołowi - powiedział Snell.

Ty Lawson w ostatnie dwie minuty meczu w Staples Center zdobył 9 punktów dla Denver Nuggets, a przyjezdni z Kolorado ograli Los Angeles Lakers 106:96, pogłębiając ich kryzys. Rozgrywający Bryłek zanotował potężne double-double, 32 oczka i 16 asyst. Jeziorowcy przegrali już piąty mecz z rzędu.