Euroliga: Świetna końcówka Realu, niespodzianka w Tel Awiwie

Real Madryt wygrał szósty mecz w fazie Top16 Euroligi, pokonując na wyjeździe Żalgiris Kowno 88:71. Alba Berlin niespodziewanie triumfowała w Tel Awiwie.

Jacek Konsek

Real Madryt do przerwy remisował z Żalgirisem, lecz w drugiej połowie nie pozostawił żadnych złudzeń ekipie z Litwy. Królewscy pewnie triumfowali 88:71, a najlepszymi strzelcami byli Rudy Fernandez oraz Felipe Reyes, którzy wywalczyli odpowiednio 17 i 16 punktów. Z kolei Sergio Llull i Sergio Rodriguez rozdali w sumie aż 15 asyst.

Jednym z sędziów meczu w Kownie był Polak Piotr Pastusiak.

W Tel Awiwie niespodziewanie zakończyło się starcie Maccabi z Albą Berlin. Niemiecki zespół po kapitalnej trzeciej kwarcie, w której pozwolił rywalowi zdobyć tylko osiem punktów, sięgnął po zwycięstwo. Jamel McLean z 18 punktami i sześcioma zbiórkami był bohaterem niemieckiego zespołu.

FC Barcelona bez kontuzjowanego Macieja Lampe w składzie pokonała u siebie Galatasaray Stambuł 82:70. Katalończycy trafili aż 16 trójek, co było ich największą bronią tego dnia. Tomas Satoransky i Bostjan Nachbar trafili w sumie siedem takich rzutów i zdobyli razem 32 oczka.