LeBron James najlepszym podającym w historii Cleveland Cavaliers!

LeBron James we wtorek, 10 marca został najlepszym podającym w historii Cleveland Cavaliers, a ponadto poprowadził swój zespół do okazałego zwycięstwa nad Dallas Mavericks.

Patryk Pankowiak
Indiana Pacers po raz trzeci w sezonie pokonali Orlando Magic, wygrali szósty mecz z rzędu i z bilansem 29-34 plasują się na 7. miejscu w Konferencji Wschodniej. We wtorek gospodarze ze stanu Indianapolis zaaplikowali oponentom aż 17 rzutów zza łuku, a 6 na 9 oddanych prób z tej odległości trafił rewelacyjnie grający Rodney Stuckey.
28-latek spędził na parkiecie 30 minut, notując w tym czasie 34 punkty, 6 zbiórek i 7 asyst. - Nie wiem czy to był jego najlepszy mecz w karierze, ale na pewno było blisko - chwalił swojego podopiecznego trener zwycięzców, Frank Vogel. Stuckey już do przerwy skompletował 25 oczek, a jak sam mówi: - Ja tylko rzucałem piłkę do kosza. Trener zawsze mi powtarza: - Rzucaj, kiedy jesteś na wolnej pozycji.

Dallas Mavericks po pierwszej kwarcie prowadzili z Cleveland Cavaliers 31:26, by później stracić 41 punktów w drugiej i ostatecznie przegrać cały mecz aż 94:127. Podopieczni Ricka Carlisle'a nie mogą złapać właściwego rytmu, co na tym etapie zmagań może ich sporo kosztować. Wyprzedzili ich już świetnie spisujący się w ostatnich sptokaniach San Antonio Spurs.

Mistrzowie NBA z 2011 roku na tarczy opuszczali parkiet pięć razy w siedmiu ostatnich spotkaniach, a w tym momencie mają bilans 41-25, który umiejscawia ich na 7. pozycji w Konferencji Zachodniej. We wtorek na nic zdało się 18 oczek i dobra dyspozycja Chandlera Parsonsa. Urazu nabawił się ponadto defensor gospodarzy, Al-Farouq Aminu. - Nie licząc pierwszej kwarty, to był nasz najgorszy występ w tym roku - przyznał Rick Carlisle.

Kolejne wielkie osiągnięcie LeBrona Jamesa! 30-latek w meczu przeciwko Mavericks rozdał 8 kluczowych podań i został najlepszym asystującym w historii organizacji ze stanu Ohio, detronizując Marka Price'a. Skrzydłowy w barwach Cavaliers ma na swoim koncie 4 tysiące 207 asyst.

Czwórka graczy Davida Blatta przekroczyła próg dwudziestu punktów, a nawet bez swojej charakterystycznej opaski na głowie, nie do zatrzymania był LeBron James. Dwukrotny champion NBA z Miami Heat zaaplikował rywalom 27 punktów w 28 minut, trafiając 10 na 14 oddanych prób z pola, w tym 4 na 6 zza łuku. - Najlepszą rzeczą dzisiaj jest to, że graliśmy odpowiednio przez pełne 48 minut. Dzieliliśmy się piłką i wszyscy wpadli w rytm - mówił zadowolony LBJ.

New Orleans Pelicans nawet bez Ryana Andersona, Jrue Holidaya i Tyreke'a Evansa nie mieli problemów z pokonaniem Brooklyn Nets i cały czas liczą się w walce o awans do fazy play-off. Tego samego nie można powiedzieć o nowojorczykach. Drużyna z Big Apple przegrała właśnie czwarty mecz z rzędu i obecnie plasuje się dopiero na 11. miejscu w Konferencji Wschodniej.

Goście z Luizjany w rzutach z gry osiągnęli ponad 50-procentową skuteczność, a w ich szeregach ciężko doszukiwać się zawodników, których by można poddać krytyce. Najlepiej spisywali się Quincy Pondexter oraz Alexis Ajinca. Obaj zdobyli po 17 punktów, a double-double, 12 oczek i 15 zbiórek dodał Omer Asik.