Maciej Lampe błysnął w koszykarskim Gran Derbi

Maciej Lampe zdobył 12 punktów i miał sześć zbiórek w czwartkowym meczu Euroligi. Jego FC Barcelona pokonała u siebie Real Madryt 85:80.

Jacek Konsek

Maciej Lampe rozegrał najlepsze spotkanie w kończącej się fazie Top16, a zdobywając 12 punktów wyrównał swój najlepszy wynik w tegorocznym sezonie Euroligi. Choć znów nie rozpoczął meczu w wyjściowym składzie, to tym razem dał bardzo udaną zmianę. Po wejście na parkiet od razu zaczął punktować. Lampe imponował w czwartek skutecznością, wykorzystując sześć z siedmiu rzutów za dwa punty. Nasz rodak zdobył po sześć oczek w drugiej i trzeciej kwarcie, kiedy zastępował podstawowego silnego skrzydłowego Bostjana Nachbara. Lampe spędzi na parkiecie 15 minut, w czasie których zebrał również sześć piłek, miał jedną asystę i popełnił trzy faule.

Koszykarskie Gran Derbi długo było wyrównane. W samej końcówce FC Barcelona odskoczyła na kilka oczek i wygrała 10. spotkanie w fazie Top16. Kataloński zespół, podobnie jak Real Madryt, legitymuje się bilansem 10-3. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki Euroligi.

Bohaterami gospodarzy okazali się Mario Hezonja oraz Brad Oleson, którzy trafili w sumie dziewięć trójek na 12 prób. Świetnie grę kreował duet Juan Carlos Navarro - Tomas Satoransky, który rozdał 10 asyst.

Wśród pokonanych brylowali Rudy Fernandez, zdobywca 20 punktów oraz Sergio Rodriguez, autor 17 oczek. Obaj trafili w sumie siedem trójek.

FC Barcelona - Real Madryt 85:80 (17:25, 24:16, 23:21, 21:18)
(Hezonja 15, Oleson 12, Lampe 12 - Fernandez 20, Rodriguez 17, Ayon 10)

Czy FC Barcelona ma szansę na triumf w Eurolidze?