Wielki występ Adama Waczyńskiego! Polak poprowadził drużynę do zwycięstwa

27 punktów w niedzielnym spotkaniu z Bilbao Basket zdobył Adam Waczyński. Były gracz Trefla Sopot był najlepszym zawodnikiem w swojej drużynie.

Karol Wasiek

Niedzielne spotkanie długo nie układało się po myśli Adama Waczyńskiego i spółki. Río Natura Monbús Obradoiro pod koniec trzeciej kwarty przegrywało na własnym parkiecie z Bilbao Basket. Nic nie wskazywało na to, że gospodarze odrobią straty i będą cieszyć się z kolejnego ligowego zwycięstwa.

Czwarta kwarta była jednak rozegrana przez ekipę Waczyńskiego w perfekcyjny sposób. Gospodarze wygrali tę część meczu aż 28:8! Były gracz Trefla Sopot w ostatniej odsłonie zdobył aż 11 punktów.

W całym meczu reprezentant Polski zdobył 27 oczek - 3/3 za dwa, 4/10 za trzy, 9/9 za jeden. Do swojego dorobku dorzucił także pięć asyst. Zawodnik był najskuteczniejszym graczem w swojej drużynie.

Dla Rio Natura Monbus Obradoiro było to 13. zwycięstwo w tym sezonie. Ekipa Waczyńskiego cały czas ma szansę na awans do play-off.

Río Natura Monbús Obradoiro - Bilbao Basket 77:72.