Kontuzja Karola Gruszeckiego. Zawodnik ma jednak wrócić na play-offy

Karol Gruszecki mecz z Polpharmą Starogard Gdański oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. Ani na minutę nie pojawił się na parkiecie, by pomóc kolegom.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Karol Gruszecki z urazem dłoni grał już w spotkaniu z PGE Turowem Zgorzelec. Wówczas kontuzja przełożyła się na jego dokonania w tym meczu. Zdobył zaledwie cztery punkty, ale jego skuteczność pozostawiała wiele do życzenia (2/15 z gry).

Po meczu zawodnik przeszedł rutynowe badania medyczne, który nie wykazały poważnej kontuzji. - Zawodnik cały czas zmaga się ze stłuczeniem dłoni - mówi nam Marcin Sałata, generalny menedżer słupskiego zespołu.

Sztab szkoleniowy doszedł do wniosku, że nie ma sensu ryzykować zdrowiem zawodnika i oszczędził go w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego z Polpharmą Starogard Gdański. Czarne Pantery wygrały ten mecz 91:86. Aż sześciu zawodników zanotowało podwójną zdobycz punktową.

W ćwierćfinale słupszczanie zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Pierwsze spotkanie już w czwartek. Czy Gruszecki zdąży się wyleczyć? - Nasz sztab medyczny robi wszystko, aby tak się stało. Mamy nadzieję, że Karol zagra - podkreśla Sałata.

Karol Gruszecki przeciętnie w tym sezonie notuje 15,3 punktu.

Znamy pary play-off TBL! Hitem starcie AZS z Rosą

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×