Kolejny świetny występ Adama Waczyńskiego!

Adam Waczyński znów poprowadził Río Natura Monbús Obradoiro do wygranej! Polak zdobył 24 punkty, a jego drużyna pokonała wicelidera tabeli - Unicaję Malaga.

Karol Wasiek

Ekipa Adama Waczyńskiego odniosła dość niespodziewane zwycięstwo nad ekipą z Malagi. Do przerwy nic nie zapowiadało triumfu Río Natura Monbús Obradoiro. Gospodarze przegrywali bowiem 33:42, ale do pracy wzięli się w trzeciej kwarcie, którą wygrali 21:9. Prym w tej części gry wiódł Waczyński, który zdobył dziewięć punktów.

W ostatniej kwarcie gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie, utrzymując przy tym bezpieczną przewagę. Ostatecznie wygrało

Waczyński zanotował kolejny świetny występ na parkietach najlepszej ligi w Europie. Zdobył 24 punkty na bardzo dobrej skuteczności (4/7 za dwa, 3/7 za trzy, 7/7 za jeden), dokładając do tego sześć zbiórek.

Río Natura Monbús Obradoiro - Unicaja Malaga 78:66 (17:25, 16:17, 21:9, 24:15)