Są pierwsze kontrakty w Astorii Bydgoszcz

Działacze I-ligowej Astorii Bydgoszcz już kompletują skład na przyszły sezon. W piątek kontrakty podpisało kilku czołowych zawodników i pierwszy trener.

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

W sezonie 2015/2016 bydgoski zespół nadal będzie prowadził trener Przemysław Gierszewski. Ponadto w piątek kontrakty z Astorią podpisali: kapitan drużyny Paweł Lewandowski, Adrian Barszczyk, Dorian Szyttenholm Karol Kutta. Cały czas też trwają rozmowy z zawodnikami, którzy w przyszłorocznych rozgrywkach mogliby reprezentować miejscowy zespół. W tym roku czarno-czerwoni utrzymali się w I lidze po zwycięstwie nad SKK Siedlce w play-outach.

Bydgoszczanie minionych rozgrywek nie mogą jednak zaliczyć do udanych. Chociaż pierwszą rundę mieli dosyć udaną, to jednak kilka poważnych kontuzji oraz odejście do GKS Tychy czołowego strzelca Marcina Dymały, mocno pokrzyżowało im plany i zamiast walki o play-off musieli walczyć o pozostanie w lidze. - Na pewno kontuzja Sebastiana Laydycha oraz odejście Marcina Dymały, były kluczowymi momentami w minionym sezonie, kiedy naprawdę byliśmy w dobrej sytuacji. Sebastian na szczęście wrócił w końcówce rozgrywek i pomógł nam się utrzymać - powiedział trener Gierszewski.

Dla niego sezon 2014/2015 był pierwszym rokiem pracy jako samodzielnego szkoleniowca w seniorskim baskecie. Wcześniej współpracował z Jarosławem Zawadką, który prowadził Astorię Bydgoszcz w poprzednich latach oraz zajmował się szkoleniem utalentowanej młodzieży. Tej w miejscowym klubie jak zwykle nie brakuje. Jak zapowiedział opiekun Asty, w przyszłym sezonie najlepsi juniorzy będą sukcesywnie dołączali jako cenne uzupełnienie do pierwszej drużyny.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×