Polscy koszykarze za granicą

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Cajasol Sewilla przegrywa mecz za meczem, a Michał Ignerski nie spisuje się już tak dobrze jak na początku sezonu. Polski skrzydłowy zdobył 6 punktów i 4 zbiórki, a andaluzyjska drużyna poległa już po raz 14. w bieżących rozgrywkach. Tymczasem coraz lepiej w lidze czeskiej radzi sobie Robert Skibniewski. Rozgrywający z naszego kraju okazał się najlepszym asystentem w swojej drużynie podczas ostatniej kolejki.

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - dochodzi do zdrowia po kontuzji kolana i już wkrótce powinien powrócić do gry. Jego zespół pauzował w ten weekend.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - wtorek: 35 minut, 31 punktów, 10 zbiórek, 2 asysty i 2 przechwyty w przegranym meczu Pucharu Challenge z Cholet Basket. Mimo porażki, zespół Polaka awansował do kolejnej fazy rozgrywek. W lidze rosyjskiej Lokomotiw nie grał.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 17 minut, 6 punktów, 4 zbiórki i 2 przechwyty w przegranym meczu z CAI Saragossa. W 16 spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 10,6 punktu i 4 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 2-14 zajmuje ostatnie - 17. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, II liga) - 30 minut, 13 punktów, 3 zbiórki, asysta i przechwyt w przegranym meczu z Lucentum Alicante. W 16 spotkaniach tego sezonu Chyliński zdobywa średnio 9,5 punktu i 1,8 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 8-8 zajmuje 9. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, II liga) - 26 minut, 7 punktów, 8 zbiórek, 3 bloki, 3 przechwyty i asysta w wygranym meczu z Harem Scafati. W 15 spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,3 punktu, 5,3 zbiórki i 1,8 przechwytu. Drużyna Polaka z bilansem 7-8 zajmuje 7. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - nie pojawił się na parkiecie w wygranym meczu z BC Kolin. Ekipa Polaka z bilansem 18-1 lideruje w rozgrywkach.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - 22 minuty, 2 punkty i zbiórka w przegranym meczu z Karmą Basket Podebrady. Drużyna z Ostrawy z bilansem 6-13 zajmuje przedostatnie - 10. miejsce.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - nie wystąpił w meczu swojego zespołu.

Robert Skibniewski (BK Prostejow) - 30 minut, 5 asyst, 3 przechwyty i 2 zbiórki w przegranym meczu z Geofinem Novy Jicin. Drużyna Polaka z bilansem 10-9 zajmuje 4. miejsce.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mikołajów) - 21 minut, 17 punktów i 5 zbiórek w przegranym spotkaniu z Pulsarem Równe. W 13 meczach obecnego sezonu Hlebowicki zdobywa średnio 10,8 punktów i 4,7 zbiórki. Jego drużyna z bilansem 5-9 zajmuje 6. lokatę.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - pierwszy mecz w tym roku drużyna Polaka rozegra 14 stycznia. W 12 dotychczasowych spotkaniach obecnego sezonu Białek zdobywa przeciętnie 16,1 punktu, 8,7 zbiórki, 2,3 asysty i 1,3 przechwytu. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 7-5 i zajmuje 8. miejsce.