Wielkie Derby w Stalowej Woli

Pojedynki Stali i Siarki zawsze elektryzowały kibiców z obu miast. Fani ze Stalowej Woli i Tarnobrzega nie darzą się sympatią. Dwa sezony wcześniej chuligani dali o sobie znać wszczynając awanturę.

Artur Długosz

Siarka Tarnobrzeg w obecnych rozgrywkach spisuje się bardzo dobrze. Jeszcze w minionym sezonie gracze z Tarnobrzega bronili się przed spadkiem. Teraz zajmują wysokie czwarte miejsce. W poprzedniej kolejce Siarka pokonała na własnym parkiecie AZS AWF Katowice 72:67. Mecz był bardzo emocjonującym widowiskiem. Najlepiej zagrał Piotr Miś, który zdobył 19 punktów. Obok środkowego Siarki ważnym punktem w drużynie z Tarnobrzega są Michał Baran, Michał Marciniak, Bartosz Krupa i Krzysztof Zych. Na pewno zawodnicy Siarki są mocno zmotywowani przed potyczką w Stalowej Woli. Z racji miejsca w tabeli tarnobrzeżanie są faworytem tego pojedynku. Jednak derby rządzą się swoimi prawami, a Stalowcy powoli łapią wiatr w żagle.

Stalówka pokonała w ostatniej kolejce w Tychach miejscowy BIG STAR 81:77. Ten wynik może dziwić wielu fanów. Jednak przed sezonem obie drużyny wskazywane były jako faworyci do awansu. Stal jednak wyjątkowo zawodziła, przegrywając mecze z najsłabszymi zespołami w lidze. W 2009 roku w dwóch spotkaniach Stal wygrywała z czołowymi drużynami. Długa przerwa być może podziałała mobilizująco na Stalowców. W środowych zawodach nie zagra prawdopodobnie Michał Wołoszyn. - Czeka mnie przerwa około dwóch tygodni - stwierdził po wygranym meczu z Żubrami Białystok skrzydłowy Stali. to spore osłabienie. Jednak do pełni zdrowia wraca Maciej Klima, który powinien godnie zastąpić Wołoszyna. W końcu dobrze zaczął grać Bartłomiej Szczepaniak, który spisywał się dotąd fatalnie. Gospodarzom środowego spotkania na pewno pomogą fani, którzy mobilizują się już na ten pojedynek. Widowiska nie obejrzą kibice Siarki, których na halę nie wpuszczą działacze ze Stalowej Woli. W pierwszej rundzie w Tarnobrzegu górą była Siarka, która wygrała ze Stalą 79:60.