TBLK: Niesamowita kwarta Gorzowianek! Artego liderem po pierwszej kolejce!

Trzy niedzielne mecze zamykają inauguracyjną kolejkę Tauron Basket Ligi Kobiet. Doszło m.in. do konfrontacji Akademiczek z Gorzowa Wielkopolskiego i Lublina. Lepsze okazały się te pierwsze.

Krzysztof Kaczmarczyk

Derbowy pojedynek od pierwszych minut był pod całkowitą kontrolą Lublinianek, wśród których brylowały Leah Metcalf i Jhasmin Player. Wszystko trwało aż do początku czwartej kwarty, którą obie te zawodniczki rozpoczęły na ławce rezerwowych.

Gospodynie poprawiły obronę, a lublinianki przez 9 minut wywalczyły zaledwie... 2 punkty! Ten fragment meczu w połączeniu ze skutecznymi rzutami osobistymi gorzowianek zadecydowały o tym, że ostatecznie to właśnie one mogły cieszyć się z triumfu!

Liderkami wśród triumfatorek były Kelley Cain i Angel Goodrich. Pierwsza z nich okazała się najskuteczniejszą zawodniczką meczu z 20 "oczkami" na koncie, do czego dołożyła jeszcze 10 zbiórek. Po stronie przyjezdnych 19 punktów wywalczyła Metcalf.

Angel Robinson i jej kapitalny występ pomógł łódzkiemu Widzewowi odnieść raczej niespodziewaną wygraną z faworyzowanym MKK Siedlce. Amerykanka wywalczyła 27 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst będąc głównym aktorem meczu rozgrywanego w Łodzi.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie, w której to Widzew wypracował sobie nawet dwucyfrowe prowadzenie, a w końcówce już tylko spokojnie kontrolował wynik meczu.

W ostatnim meczu dnia swoją siłę zaprezentowało Artego Bydgoszcz. Wicemistrzynie Polski nie pozostawiły żadnych złudzeń na korzystny wynik beniaminkowi z Poznania, ogrywając MUKS różnicą aż 43 punktów! Jedyne, czego zabrakło bydgoszczankom do pełni szczęścia, to uzyskania "setki".

Sześć koszykarek Artego wywalczyło dwucyfrowe zdobycze punktowe, przy zaledwie dwóch takich po stronie rywalek. Dzięki tak efektownej wygranej ekipa Tomasza Herkta zajęła fotel lidera po pierwszej kolejce nowego sezonu.

Wyniki niedzielnych meczów TBLK:

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Pszczółka AZS UMCS Lublin 67:61 (12:23, 16:13, 19:16, 20:9)

KSSSE AZS PWSZ: Cain 20 (10 zb), Goodrich 18, Dźwigalska 9, Szajtauer 6 (11 zb), Brown 6, Sobek 5, Naczk 3, Czarnodolska 0, B. Jaworska 0.

Pszczółka AZS UMCS: Metcalf 19, Player 17, Szumełda-Krzycka 7, Dorogobuzova 5, Williams 4 (10 zb), Jujka 4, Owczarzak 3, Szczepanik 2, Morawiec 0.

Widzew Łódź - MKK Siedlce 68:62 (23:15, 13:23, 15:10, 17:14)

Widzew: Robinson 27, Adamowicz 14, Urbaniak 9, Kaja 5, Niedzielska 4, Kenig 3, Bandyk 3, Brumermane 3 (15 zb), Wajler 0, Bujniak 0.

MKK: Mays 15, Malone 12, Makowska 9, Olkhovyk 8, Koperwas 6, Trzeciak 5, Kisilova 5, Parysek 2, Kirilenko 0.

Artego Bydgoszcz - MUKS Poznań 96:53 (26:10, 25:12, 24:14, 21:17)

Artego: Carter 17, Koc 13, Międzik 12, McBride 12, Morris 11, Pawlak 11, Reid 9, Fikiel 6, Felańczyk 5, Szybała 0, Niedźwiedzka 0.

MUKS: Skowronek 11, Robertson-Warren 10, Idziorek 9, Dziwińska 6, Durak 4, Puc 4, Skobel 4, Radwan 3, Siemienas 1, Drop 1, Taylor 0, Kaczmarczyk 0.