Lega Basket: 18. zwycięstwo z rzędu Montepaschi Sieny

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Drużyna Mistrzów Włoch <b>Montepaschi Siena</b> wygrała jak do tej pory wszystkie 18 spotkań w lidze. Tym razem podopieczni <b>Simone Pianiganiego</b> okazali się lepsi od Snaidero Udine. W innym ciekawym pojedynku Lottomatika Rzym pokonała Cimberio Varese 92:74.

W tym artykule dowiesz się o:

Rewelacyjna postawa zawodników Sieny w IV kwarcie sprawiła, że wymiary zwycięstwa były olbrzymie. Graczej tej drużyny wygrali tą odsłonę aż 20:9. Jednak początek meczu w wykonaniu Montepaschi nie był najlepszy, gdyż przegrali oni pierwszą partię 13:15. W zespole gospodarzy trudno znaleźć jedną wyróżniającą się postać, ponieważ kilku graczy zagrało na podobnym, wysokim poziomie. Bardzo dobry występ zaliczyli Terrell Mc Intyre (14 pkt; 3 zb; 1 as), Romain Sato (13 pkt; 6 zb; 4 as), Marvis Thornton (13 pkt; 4 zb; 1 as) oraz Vlado Ilievski (11 pkt; 2 zb; 2 as).

Do niespodzianki doszło w Napoli, gdzie miejscowa ekipa Eldo pokonała po bardzo wyrónanym boju Armani Jeans Milano 74:73. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Matteo Malaventura, który kilka sekund przed końcem oddał celny rzut za 3 punkty. W drużynie z Napoli najlepszym koszykarzem był Janis Blums, który na swoje konto przypisał 18 punktów, 10 zbiórek i 4 asysty. W ekipie gości najskuteczniejszy tego dnia był Dusan Vukcević 16 punktów, 3 zbiórki, 1 asysta.

Z wygraniem meczu nie mieli problemu zawodnicy Lottomatiki Rzym. Od samego początku kontrolowali oni przebieg wydarzeń na parkiecie. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 13 punktami. Przewaga wywalczona w przeciągu pierwszych 10 minut wystarczyła aby zniechęcić rywala do walki. Znakomite spotkanie rozegrał Allan Ray, który rzucił 29 punktów i miał 3 asysty.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie zanotowali na swoje konto koszykarze Benettonu Treviso. Pokonali oni beniaminka z Rieti 93:71. Gospodarze grali całkiem przyzwoicie, ale tego dnia zawodnikom Benettonu wychodziło wszystko. Najlepszym graczem w zespole przyjezdnych był Lionel Charmers - zdobywca 20 punktów.

Drużyna Adama Wójcika pokonała w meczu wyjazdowym VidiVici Bolonię 90:87. Goście wygraną zawdzieczają fantastycznej postawie w ostatniej kwarcie, którą wygrali 26:18. Reprezentant Polski przebywał na parkiecie 16 minut. W tym czasie zdobył on aż 12 punktów i zebrał 3 piłki. Ciekawostką jest, iż w tym spotkaniu wystąpił były gracz Prokomu Trefl Sopot - Travis Best. Amerykanin zagrał bardzo dobre spotkanie - 15 punktów; 3 asysty.