MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Start Lublin

MKS Dąbrowa Górnicza w rozegranym w niedzielę meczu sparingowym pokonał Start Lublin 84:70. Dla dąbrowian było to dziewiąte zwycięstwo w okresie przygotowawczym do ligowych rozgrywek.

W weekend koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza rozegrali dwa sparingowe pojedynki. W piątek łatwo poradzili sobie z BK Nova Hut Ostrawa, a w niedzielę odnieśli kolejne zwycięstwo, ale nie przyszło ono łatwo drużynie z Zagłębia Dąbrowskiego. Po pierwszej kwarcie na prowadzeniu była ekipa Startu Lublin (20:16).

Jednak w kolejnych kwartach dąbrowianie grali lepiej w defensywie, szybko odrobili straty i następnie systematycznie powiększali przewagę, która wynosiła nawet 21 punktów. Ostatecznie MKS pokonał lubelski Start 84:70. Liderem gości był Jarosław Trojan, który rzucił 17 punktów.

Z kolei ze strony gospodarzy najlepiej spisał się Sam Dower. Amerykanin zdobył dla swojej drużyny 18 punktów. Dobrze pod koszem grał również Todd O'Brien, który do dorobku dąbrowian dorzucił 16 "oczek".

MKS Dąbrowa Górnicza - Start Lublin 84:70 (16:20, 21:16, 22:9, 25:25)