Turcja: Kiepskie debiuty Kuliga i Lampego

W sobotę Maciej Lampe i Damian Kulig zadebiutowali w lidze tureckiej. Obaj będą chcieliby jak najszybciej zapomnieć o tych spotkaniach. Ich drużyny musiały uznać wyższość rywali.

Karol Wasiek

Jako pierwszy na parkiecie zameldował się Damian Kulig wraz z ekipą Trabzonsporu Basketbol, która na własnym parkiecie rywalizowała z Galatasaray Stambuł. Goście od samego początku wzięli sprawy w swoje ręce i wypracowali bezpieczną przewagę.

Już do przerwy zespół reprezentanta Polski tracił aż 17 punktów. Z każdą kolejną minutą różnica robiła się coraz większa. Ostatecznie przyjezdni wygrali pewnie - 80:58.

Kulig w całym spotkaniu zdobył dziewięć punktów i miał cztery zbiórki. Gracz był jednym z najlepszych zawodników w swojej drużynie, która nie tak wyobrażała sobie debiut w lidze.

Porażkę poniosła również ekipa Macieja Lampego. Besiktas Stambuł na własnym boisku przegrał z Pinarem Karsiyaką 79:96. Polski podkoszowy zdobył sześć punktów i miał trzy zbiórki i tyle samo asyst.