TBLK: W starciu beniaminków lepszy Sosnowiec! Gdynia wygrywa w Gorzowie!

JAS FBG Zagłębie Sosnowiec odniosło drugie zwycięstwo w Tauron Basket Lidze Kobiet. Podopieczne Mirosława Orczyka wygrały potyczkę beniaminków. W drugim sobotnim meczu Basket Gdynia mógł cieszyć się z triumfu w Gorzowie Wielkopolskim.

Starcie beniaminków TBLK okazało się być jednostronnym pojedynkiem na korzyść gospodyń z Sosnowca. W spotkanie dobrze weszła Paulina Dąbkowska, a później sprawy w swoje ręce wzięły Aishah Sutherland oraz Shannon McCallum. Amerykanki w pierwszej połowie wywalczyły aż 27 punktów, a Zagłębie prowadziło różnicą 19 "oczek".

Po przerwie miejscowe spokojnie kontrolowały wynik meczu, ostatecznie wygrywając bardzo pewnie i zasłużenie. Tym samym prowadzona przez Mirosława Orczyka drużyna odniosła drugi triumf w bieżących rozgrywkach.

MUKS Poznań w Sosnowcu zameldowała się bez Agnieszki Kaczmarczyk, a cały mecz z perspektywy ławki rezerwowych obserwowała narzekająca na uraz Magdalena Radwan.

Koncertowa druga kwarta oraz doświadczenie w końcówce meczu - te dwa czynniki zadecydowały natomiast o wygranej Basketu Gdynia w Gorzowie Wielkopolskim. Drugą ćwiartkę gdynianki wygrały aż 19:6, a Agnieszka Bibrzycka po pierwszej połowie miała już na swoim koncie 19 "oczek".

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyły Akademiczki i prawie wszystkie straty udało im się odrobić. Na posterunku czuwały jednak "Biba" oraz Aneta Kotnis. Ostatecznie gdynianki triumfowały 68:61.

Nie byłoby wygranej Basketu gdyby nie Jelena Skerovic. Doświadczona rozgrywająca z Czarnogóry doskonale kierowała grą koleżanek, a do 7 zdobytych punktów dołożyła 10 zbiórek i rozdała też 10 asyst.

JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - MUKS Poznań 68:55 (22:11, 18:10, 16:18, 12:16)

JAS FBG Zagłębie: Sutherland 23 (11 zb), Dąbkowska 14, McCallum 11, Swanier 10, Dobrowolska 9, Bekasiewicz 1, Rozwadowska 0, Głocka 0, Antczak 0, Kaczor 0, Kosałk

MUKS: Robertson-Warren 18 (10 zb), Idziorek 10, Taylor 8, Skobel 6, Skorwonek 4, Dziwińska 3, Durak 2, Siemienas 2, Drop 2.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Basket Gdynia 61:68 (18:18, 6:19, 20:12, 17:19)

KSSSE AZS PWSZ: Goodrich 17, Brown 15, B.Jaworska 12, Szajtauer 5, Cain 4, Sobek 4, K.Jaworska 2, Dźwigalska 2, Czarnodolska 0.

Basket: A.Bibrzycka 26, Kotnis 14, Skerović 7 (10 zb, 10 as), Jakubiuk 5, Wilson 5, M.Bibrzycka 4, Johnson 3, Podgórna 2, Troina 2, Suknarowska 0.