Beniaminek bez szans w Stargardzie. Spójnia z pierwszym zwycięstwem

W meczu 4. kolejki I ligi koszykarzy Spójnia Stargard Szczeciński pokonała Zetkama Doral Nysa Kłodzko 78:65. Gospodarze odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie a ich sukces ani przez chwilę nie był zagrożony.

Patryk Neumann

W sobotę spotkały się zespoły, które po trzech kolejkach zamykały tabelę I ligi. Choć zdecydowanym faworytem była Spójnia to po nieudanych występach pozostawała niepewność, jak gospodarze wypadną na tle beniaminka. Na parkiecie jednak nie było cienia wątpliwości. Stargardzianie od początku narzucili swój styl. Choć kolejny raz w sezonie przegrali wznowienie i rywale na początku zebrali kilka piłek w ataku to uszło to miejscowym bezkarnie. Zetkama Doral Nysa Kłodzko pudłowała i traciła dystans.

Mecz świetnie zaczął Maciej Raczyński, który zdobył dziewięć punktów. Równą i wysoką formę potwierdził Damian Pieloch. Autor 17 oczek był najlepszym punktującym Spójni. W 12 minut 12 punktów rzucił Bartłomiej Wróblewski. Najlepszy mecz w I lidze zagrał Paweł Bodych. Na parkiecie spędził 22 minuty i zdobył 11 punktów. Grę kreował Łukasz Pacocha. Rozgrywający rozdał osiem asyst. Zdobył dziewięć oczek oddając cztery rzuty.

Gospodarze po dziesięciu minutach prowadzili 21:10. Na początku trzeciej kwarty różnica sięgała nawet blisko 30 punktów. W drugiej połowie przyjezdni z Kłodzka zagrali jednak lepiej a trener Spójni, Wiktor Grudziński na ostatnie minuty desygnował już na parkiet zupełnie rezerwowy skład. Pozwoliło to gościom zdecydowanie zmniejszyć stratę i w nieco lepszych nastrojach zakończyć mecz.

Ich najlepszym zawodnikiem był Tomasz Stępień, który zdobył 20 punktów. Trafił 10 z 13 rzutów wolnych. Zawodnik, który kilka lat temu grał dla Spójni wymusił osiem przewinień. Co ciekawe dokładnie taki sam bilans rzutów wolnych miała cała drużyna ze Stargardu Szczecińskiego. Rywale ten element wykonywali aż 37 razy z czego trafili 22 próby.

Gospodarze popełnili o pięć przewinień więcej od rywali. Większość ich fauli kończyła się jednak rzutami wolnymi dla przeciwnika. Niepokoić powinny także stargardzkich kibiców 24 straty przy 17 Zetkamy Doral Nysa Kłodzko. W 5. kolejce rozgrywanej w środę 21 października do Kłodzka przyjedzie Max Elektro Sokół Łańcut. Podbudowana zwycięstwem Spójnia pojedzie natomiast do Poznania, gdzie zagra z Biofarmem Basket.

Spójnia Stargard Szczeciński - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 78:65 (21:10, 24:17, 22:20, 11:18)

Spójnia: Pieloch 17, Wróblewski 12, Bodych 11, Raczyński 9, Pacocha 9, Soczewski 7, Pytyś 5, Bigus 4, Koziorowicz 4, Berdzik 0, Stachowiak 0, Stefanowicz 0.

Zetkama Doral Nysa: Stępień 20, Weiss 10, Lipiński 9, Malona 9, Kowalski 6, Bartkowiak 6, Wojciechowski 3, Płatek 2.