Hiszpania: Znów 13 punktów Waczyńskiego

Adam Waczyński drugi raz z rzędu uzyskał 13 punktów. Tym razem jednak jego zespół musiał uznać wyższość Laboral Kutxa, przegrywając 75:82.

Karol Wasiek

Adam Waczyński w niedzielnym spotkaniu na parkiecie spędził 25 minut. W tym czasie uzyskał 13 punktów (3/7 za dwa, 2/3 za trzy, 1/1 za jeden). Reprezentant Polski był jednym z lepszych zawodników w ekipie Río Natura Monbús Obradoiro. Skuteczniejszy był tylko Angelo Coloiaro, który uzyskał 17 oczek. 8 punktów zdobył z kolei Eimantas Bendzius, były gracz Trefla Sopot.

Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w czwartej kwarcie, którą gospodarze wygrali aż 26:13. Ostatecznie Laboral Kutxa zwyciężyła 82:75.

Rio Natura po dwóch kolejkach ma bilans 1:1. Z kolei ekipa z Baskonii ma na swoim koncie dwa zwycięstwa.

Znów słabo wypadł z kolei Thomas Kelati, który w ciągu 15 minut spędzonych na parkiecie nie zdołał zdobyć punktów. Jego drużyna - UCAM CB Murcia przegrała na wyjeździe z CAI Saragossą 64:84.