Euroliga: 20 punktów Davida Logana

David Logan był zdecydowanie najlepszym koszykarzem Banco di Sardegna Sassari w starciu z CSKA Moskwa. Jednak jego 20 punktów nie uchroniło włoskiej drużyny od sromotnej porażki.

Karol Wasiek

Rosjanie sprawili niezłe lanie mistrzowi Włoch. Podopieczni Dimitrisa Itoudisa już do przerwy prowadzili 60:41, wygrywając drugą kwartę aż 35:15! Goście grali niezwykle zespołowo, notując w całym spotkaniu aż 33 asysty! 10 kluczowych podań na swoim koncie zapisał Milos Teodosic, który w tym meczu był rezerwowym.

[b]Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu![/b]

W drugiej połowie goście podwyższyli swoje prowadzenie. Co prawda trzecią kwartę wygrali gospodarze, ale CSKA Moskwa ostatnią odsłonę zwyciężyło 28:15. Ostatecznie Rosjanie triumfowali 107:78.

W ekipie Banco di Sardegna Sassari na wyróżnienie zasłużył David Logan, który zdobył 20 punktów (3/7 za dwa, 4/7 za trzy, 2/2 za jeden), dokładając do swojego dorobku pięć asyst. Dobre zawody rozegrał także Christian Eyenga, autor 14 oczek i siedmiu zbiórek.

W grupie D włoska ekipa z dwoma porażkami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.