Lider rozgrywek gromi kolejnego rywala!

Miasto Szkła Krosno nie daje żadnych szans kolejnym rywalom. Podopieczni Michała Barana w hicie kolejki pokonali Znicz Basket Pruszków.

Jakub Artych

W środę na Podkarpaciu rywalizował lider I ligi z drugą drużyną w tabeli. Co ciekawe, przed meczem nie zastanawiano się kto wygra w tym spotkaniu, tylko jak wysokie zwycięstwo odniesie drużyna z Krosna. - Rozmiary zwycięstwa tutaj się nie liczą, najważniejsze są dwa punkty. Nie będziemy koncentrować się na tym, aby wygrać jednym czy 50 punktami, gdyż każde zwycięstwo jest tak samo punktowane. Każda wygrana jest tak samo cenna - tłumaczył kapitan Dariusz Oczkowicz.

Koszykarze z Krosna z szacunkiem podeszli do środowego rywala. Podopieczni trenera Michała Barana nie forsowali tempa, jednak ich skuteczność rzutów z gry była na dobrym poziomie. Goście z Pruszkowa grali bardzo ambitnie, długo w pierwszej połowie dotrzymując kroku rywalom. Od stanu 28:27, zdecydowanie lepiej prezentowali się jednak gospodarze, w szeregach których imponował Jakub Dłuski. Lider rozgrywek o wiele lepiej od rywali dzielił się piłką, dlatego miejscowi spokojnie kontrolowali przebieg meczu.

Oprócz wspomnianego Dłuskiego, warto wspomnieć o Szymonie Rduchu, który w drugiej połowie rzucił 9 punktów z rzędu. Na swoim dobrym poziomie prezentował się Patryk Pełka, Dawid Bręk czy Dariusz Oczkowicz. W zespole z Pruszkowa od dłuższego czasu wyróżnia się Filip Put oraz Damian Janiak, którzy nie zawiedli również na Podkarpaciu. Siła Znicza Basket Pruszków była jednak zdecydowanie mniejsza niż gospodarzy.

Co mówią statystyki o tym spotkaniu? Już po trzech kwartach podopieczni Michała Barana mieli na koncie 10 "trójek", które są znakiem rozpoznawczym Miasta Szkła Krosno. Gospodarze mieli również ogromną przewagę we wspomnianych wcześniej asystach czy blokach.

Najskuteczniejsi w zespole z Podkarpacia okazali się: Dariusz Oczkowicz oraz Patryk Pełka, którzy zdobyli 14 oczek. Kolejnym rywalem zespołu z Krosna będzie Spójnia Stargard Szczeciński. Jeśli lider rozgrywek utrzyma taką formę, to w sobotę z pewnością będzie mógł cieszyć się z 10 zwycięstwa w tym sezonie.

Miasto Szkła Krosno - Znicz Basket Pruszków 83:67 (21:15, 21:19, 27:13, 14:20)

Miasto Szkła: Oczkowicz 14, Pełka 14, Dłuski 13 (11zb), Rduch 13, Wyka 9, Bręk 8, Baran 6, Małgorzaciak 6.

Znicz: Put 14, Janiak 11, Czosnowski 10, Słupiński 10, Cechniak 6, Szwed 6, Janik 5, Przyborowski 4, Kordalski 1, Tokarski 0.