Euroliga: Świetny występ Logana przeciwko CSKA Moskwa

Drużyna Banco di Sardegna Sassari stoczyła wyrównaną walkę z CSKA Moskwa. Rosjanie na własnym parkiecie triumfowali 93:87. Mistrz Włoch nadal pozostaje bez wygranej w Eurolidze.

Karol Wasiek

Marco Calvani tchnął nowego ducha w drużynę Banco di Sardegna Sassari. W poniedziałek drużyna pewnie pokonała w meczu ligowym Scavolini Pesaro 106:80. W piątkowy wieczór mistrz Włoch stoczył z kolei wyrównaną walkę z CSKA Moskwa.

Zespół, w którym występują David Logan i Christian Eyenga, prowadził po pierwszej kwarcie 26:25. Później jednak coś zacięło się w grze włoskiej drużyny. Ten przestój wykorzystało CSKA, które po 30 minutach prowadziło 70:58.

Goście ruszyli w pogoń za rosyjską ekipą. Zdołali doprowadzić do wyrównania po 82 po kapitalnym wsadzie Eyengi. Wydawało się, że włoska drużyna pójdzie za ciosem. Tak się jednak nie stało. W końcówce trafiali Milos Teodosic i Nando De Colo i ostatecznie CSKA wygrało 93:87.

Świetny występ zanotował reprezentant Polski, który zdobył 21 punktów (3/7 za dwa, 5/8 za trzy). Były gracz Stelmetu Zielona Góra dołożył 19 oczek i siedem zbiórek.

- Zagraliśmy naprawdę dobrze. W pełni zrealizowaliśmy plan, który nakreślił nam trener. Może w pewnym momencie się przestraszyliśmy wielkiego CSKA? Uważam, że ten mecz będzie dobrą lekcją na przyszłość. Wyciągniemy wnioski i będzie już tylko lepiej - mówi David Logan.