Zmiana na stanowisku trenera w Astorii

Zarząd pierwszoligowej Astorii Bydgoszcz podjął decyzję o zmianie na stanowisku pierwszego trenera. Przemysława Gierszewskiego zastąpił jego dotychczasowy asystent, Konrad Kaźmierczyk.

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki

Nie tylko kluby w Tauron Basket Lidze postanowiły dokonywać przemeblowań na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Uczyniły to w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin zespoły MKS Dąbrowa Górnicza, Polpharmy Starogard Gdański oraz Startu Lublin. Również na zapleczu ekstraklasy doszło do zmiany - drugiej w tym sezonie. Pierwsza nastąpiła bowiem w AZS-ie AWF Mickiewicz-Romus Katowice, gdzie Adam Kubaszczyk zastąpił Mirosława Stawowskiego.

Choć dużo w ostatnim czasie mówi się o tym, że do przetasowań na stołku trenerskim dojdzie w fatalnie spisującym się GTK Gliwice, to jednak Astoria Bydgoszcz okazała się szybciej dokonać zmiany. Przemysława Gierszewskiego na tym stanowisku zastąpi jego dotychczasowy asystent, Konrad Kaźmierczyk.

- Wspólnie z zarządem doszliśmy do wniosku, że potrzebne są pewne zmiany. Do rozwiązania umowy z trenerem Gierszewskim doszło za porozumieniem stron - powiedział nam prezes Astorii, Bartłomiej Dzedzej. - Konrad Kaźmierczyk był naszą pierwszą opcją do jego zastąpienia. Od razu przystał na naszą propozycję - dodał.

Astoria w tym sezonie nie prezentuje się źle, jednak w ubiegłym tygodniu przegrała dwa spotkania - najpierw zaległe z Legią Warszawa, a następnie, bardzo niespodziewanie, doznała porażki w Katowicach z ostatnim zespołem w tabeli. I właśnie po tym zdecydowano się na zmianę. Nowy trener bydgoszczan będzie najmłodszym szkoleniowcem w I lidze. Ma bowiem 29 lat.

Konrad Kaźmierczyk jest ekspertem od doskonalenia techniki indywidualnej. Wraz z Arturem Packiem jest trenerem w GetBetter, gdzie razem co wakacje pomagają zawodowym koszykarzom podnosić swoje umiejętności. Okazję do debiutu w pierwszej lidze nowy trener Astorii będzie miał już w najbliższą sobotę, kiedy to jego podopieczni podejmą w Artego Arenie drużynę GKS-u Tychy.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×