Znana pełna obsada Final Six Pucharu Polski Kobiet

W dniach 29-31 stycznia w hali MOSiR w Lublinie rozegrany zostanie turniej Final Six Pucharu Polski Kobiet. Ostatnie miejsce zapewniła sobie ekipa Artego Bydgoszcz, która w środę pokonała Basket Gdynia.

Krzysztof Kaczmarczyk

W turnieju Final Six Pucharu Polski Kobiet wystąpi Wisła Can-Pack Kraków (uczestnik Euroligi), Pszczółka AZS UMCS Lublin (gospodarz turnieju), Artego Bydgoszcz, Ślęza Wrocław, MKS Polkowice (trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny w tabeli TBLK nie wliczając ekip z Krakowa i Lublina) oraz AZS Uniwersytet Warszawski z 1. ligi (jako najlepsza drużyna na dzień 14 grudnia).

System turnieju zakłada dwa mecze ćwierćfinałowe, dwa półfinałowe oraz finał.

W piątek rozegrane zostaną ćwierćfinały bez udziału Wisły Can-Pack oraz Pszczółki AZS UMCS. Losowanie par odbędzie się w poniedziałek 21 grudnia w siedzibie PZKosz.

Przypominamy, że przed rokiem ze zdobycia Pucharu Polski mogły cieszyć się koszykarki Wisły Can-Pack Kraków, które w finałowym meczu turnieju rozgrywanego w Bydgoszczy pokonały Energę Toruń. Wtedy zespół spod znaku Białej Gwiazdy wygrał 84:75, a nagroda MVP powędrowała w ręce Jantel Lavender.

Czy Wisła Can-Pack Kraków obronie Puchar Polski?