Udany powrót Szymona Łukasiaka do Tarnobrzega

Szymon Łukasiak nie miał litości dla swojej byłej drużyny i okazał się z jednym z liderów AZS-u Koszalin w starciu z tarnobrzeską Siarką. Goście po przeciętnym widowisku pokonali ekipę Zbigniewa Pyszniaka 81:73.

Bartosz Półrolniczak
W sezonie 2013/2014 debiutował na parkietach TBL w barwach Stabill Jeziora. Po straconych z powodu fatalnej kontuzji poprzednich rozgrywkach Szymon Łukasiak wreszcie mógł wrócić na Podkarpacie i przypomnieć się kibicom. Warto dodać, że zrobił to w świetnym stylu. Mierzący 205 cm center zdobył 14 oczek, dokładając do tego siedem zbiórek. To właśnie w trzeciej kwarcie AZS Koszalin odjechał Siarce Tarnobrzeg, a duża w tym zasługa Łukasiaka. 28-letni koszykarz ogrywał jak chciał Macieja Strzeleckiego. Goście wygrali tę odsłonę 28:14, a cały mecz 81:73.

- Wiedzieliśmy, że Siarka gra w tym sezonie dość dobrze i nie można ich lekceważyć. W pierwszej kwarcie pokazali, że są bardzo dobrą drużyną. Po przerwie przycisnęliśmy bardziej w obronie i już nie wpadały im tak trójki. Myślę, że bardzo dobra defensywa w drugiej połowie dała nam wygraną - nie ukrywa Szymon Łukasiak.

Decydująca okazała się przewaga pod koszem. Goście wygrali walkę o zbiórki 42:31. Warto dodać, ze na atakowanej tablicy zaliczyli ich aż 10, przy zaledwie trzech Siarkowców. Cień na grę Akademików kładzie jednak aż 15 strat. Liczy się jednak cenna wygrana, bo w przeszłości ekipa z Koszalina kilka razy już w Tarnobrzegu przegrała.

Dla Łukasiaka był to wyjątkowy mecz. Jego przygoda z tarnobrzeskim klubem była dość burzliwa. Teraz może mieć satysfakcję nie tylko z powodu zwycięstwa swojej drużyny, ale także z tego, że pokazał się z bardzo dobrej strony.

- Myślę, że dla każdego zawodnika wracanie do swojego byłego klubu jest czymś specjalnym i specyficznym. Oczywiście staram się spiąć na każdy mecz, ale tutaj było wyjątkowo. Udało się, jestem z tego zadowolony - mówi zawodnik AZS-u Koszalin.