50 procent beniaminka! BM Slam Stal z kolejną wygraną w TBL!

Ten beniaminek zdecydowanie może mocno namieszać na parkietach Tauron Basket Ligi. W swoim 14 meczu bieżącego sezonu podopieczni Zorana Sretenovicia odnieśli siódmą wygraną. Tym razem w pokonanym polu został Trefl Sopot.

Krzysztof Kaczmarczyk

Koszykarze BM Slam Stali rozpoczęli z wielkim animuszem i po czterech minutach prowadzili już 10:2. To jednak nie było łatwe spotkanie dla podopiecznych Zorana Sretenovicia. Przyjezdni bowiem szybko zwarli szeregi i ruszyli do walki.

Sopocianie zaliczyli run 16:0 i w mgnieniu oka nie tylko wrócili do gry, ale i przejęli inicjatywę na parkiecie. Fatnastyczną serię przyjezdnych przerwał dopiero Hristo Nikolov, jak się później okazało jeden z wielkich bohaterów tej konfrontacji.

W drugiej kwarcie Trefl prowadził nawet 27:15, jednak zawodnicy beniaminka ostatnie pięć minut tej części gry rozegrali niemal koncertowo, dzięki czemu na kilkanaście sekund przed jej zakończeniem po trójce Adriana Sulińskiego wyszli na jednopunktowe prowadzenie!

Po zmianie stron gospodarze tego spotkania poszli za ciosem. Skuteczna ofensywa, gdzie z minuty na minutę rozkręcał się Curtis Millage spowodowało, że po czterech kolejnych punktach doświadczonego amerykańskiego rozgrywającego BM Slam Stal prowadziła nawet 46:38. Przyjezdni jednak i tym razem nie mieli ochoty się poddać.

W decydującej części meczu beniaminek był cały czas na prowadzeniu, jednak zazwyczaj ekipy dzieliła przewaga, którą szło zniwelować jedną akcją. Sytuacja zmieniła się dopiero na dwie minuty przed końcową syreną, kiedy to sprawy w swoje ręce wziął Nikolov.

Bułgarski skrzydłowy najpierw zdobył ważne punkty, a po chwili najpierw zablokował akcję Tyreeka Durena, po czym nie pomylił się z linii rzutów wolnych. Ten fragment ostatecznie przesądził o siódmej w bieżących rozgrywkach wygranej Stalówki.

Bułgar pomimo faktu, że trafił tylko 2 z 10 rzutów z gry, był autorem decydujących akcji. W całym meczu uzyskał 13 punktów i 5 zbiórek. Skuteczniejszy był tylko Millage, który w swoich statystykach zapisał double-double, w postaci 16 oczek i 10 zbiórek.

Po stronie pokonanych brylował Duren, jednak przez liczbę aż 6 strat ocena jego występu nie do końca może być pozytywna. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się natomiast Ater Majok, który mogł pochwalić się 12 punktami, 11 zbiórkami i czterema blokami.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot 70:64 (15:22, 15:9, 19:16, 21:17)

BM Slam Stal: Millage 16 (10 zb), Nikolov 13, Ochońko 13, Wangmene 7, Żurawski 7, Delaney 7, Suliński 5, Sroka 2, Zębski 0, Kaczmarzyk 0.

Trefl: Duren 17, Śmigielski 13, Majok 12 (11 zb), Dutkiewicz 10, Bilinovac 8, Stefanik 2, Motylewski 1, Dzierżak 1, Sikora 0, Kulka 0, Krefft 0.