Włochy: Klęska zespołu Logana

Banco di Sardegna Sassari z Davidem Loganem w składzie nie popisało się w starciu z EA7 Emporio Armani Mediolan. Mistrz Włoch przegrał na wyjeździe aż 50:87! To najwyższa porażka zespołu w tym sezonie.

Karol Wasiek

Mało kto spodziewał się takiego obrotu spraw w sobotnim spotkaniu. EA7 Emporio Armani Mediolan nie dało żadnych szans mistrzom Włoch, Banco di Sardegna Sassari, wygrywając różnicą aż 37 punktów!

Od samego początku meczu gospodarze z dużą energią ruszyli do ataku. Po pierwszej kwarcie drużyna z Mediolanu prowadziła różnicą sześciu punktów. Z każdą kolejną minutą przewaga jednak rosła. Już do przerwy podopieczni Jasmina Repesy mieli o 27 oczek więcej! Wygrana kwarta 31:10 przesądziła o losach meczu.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyli 87:50. Zespół Armani zagrał bardzo zespołowo, notując aż 26 asyst.

David Logan trafił trzy razy z dystansu, co złożyło się na dziewięć punktów. Christian Eyenga zdobył za to sześć oczek.