Curry znów kontuzjowany! Warriors z 31. wygraną

Stepen Curry opuścił parkiet z powodu kontuzji golenia, lecz mimo tego Golden State Warriors zdołali odnieść 31. zwycięstwo w obecnym sezonie. Po dogrywce pokonali Denver Nuggets 111:108.

Jacek Konsek
EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP / EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

Zaledwie 14 minut na parkiecie przebywał Stephen Curry. Lider Golden State Warriors i najlepszy strzelec NBA znów nabawił się kontuzji nogi, która uniemożliwia mu normalną grę. To ten sam uraz, który spowodował jego pauzę w dwóch niedawnych meczach.

Curry zdobył zaledwie pięć punktów i opuścił parkiet na dwie minuty przed końcem drugiej kwarty. W oczywisty sposób to skomplikowało grę Wojowników, w szeregach których wciąż brakuje Barnesa, a kontuzjowani są ponadto: McAddo, Rush i Ezeli.

Mistrzowie NBA mają jednak w swoich szeregach niesamowitego Draymond Green, który skompletował już szóste triple-double w obecnym sezonie. Skrzydłowy zakończył mecz z 29 punktami, 17 zbiórkami i 14 asystami! Klay Thompson dołożył 26 punktów, w tym dwa najważniejsze w końcówce dogrywki.

Wojownicy mogli wygrać 16. mecz z rzędu we własnej hali w tym sezonie już w regulaminowym czasie gry. Kapitalną akcją popisał się jednak Will Barton, który doprowadził do dogrywki. Rezerwowy Nuggets miał 21 punktów, 13 zbiórek i siedem asyst, z kolei Jameer Nelson dołożył 20 oczek, osiem zbiórek i siedem asyst.

Kenneth Faried został po meczu odwieziony do szpitala, po urazie jakiego doznał w końcówce meczu. Podkoszowy Denver został uderzony łokciem w tył głowy.

20-0 to bilans San Antonio Spurs we własnej hali! Ostrogi są w imponującej formie, a na własnym parkiecie są niepokonani i łamią kolejne rekordy. Tym razem ich ofiarą okazali się koszykarze Houston Rockets, który przegrali 103:121.

Podopieczni trenera Popovicha trafili 13 trójek, co jest ich rekordem sezonu. Kluczem do wygranej okazała się trzecia odsłona, wygrana przez gospodarzy aż 36:17. 24 punkty wywalczył LaMarcus Aldridge, a dwa mniej zapisał na swoim koncie Kawhi Leonard. Ostrogm w wygranej nie przeszkodził fakt, że Tim Duncan po raz pierwszy w swojej karierze(!) nie zdobył ani jednego punktu z gry!

Wśród pokonanych najlepiej spisali się: Dwight Howard, zdobywca 22 punktów i 12 zbiórek oraz James Harden - 17 punktów. Tym samym Spurs zrewanżowali się Rockets za świąteczną porażkę 84:88. Była to jedyna porażka SAS od 12. meczów.

Sacramento Kings w ostrej strzelaninie pokonali Phoenix Suns 142:119. Był to wyjątkowy mecz dla trenera gospodarzy George'a Karla, który odniósł 1155 zwycięstwo w karierze, zrównując się liczbą triumfów z legendarnym Philem Jacksonem.

63-letni Karl w ciągu swojej 27-letniej kariery osiągnął bilans 1155-795. W ostatnich pięciu latach dwukrotnie zmagał się z rakiem i dwukrotnie tę walkę wygrał. Obecnie trenuje Królów, którzy mają ogromny potencjał, lecz często go nie wykorzystują.

W sobotę popis umiejętności dał DeMarcus Cousins, który z 32 punktami i dziewięć zbiórek. Rajon Rondo do 15 punktów dołożył 15 asyst. Słońca przegrały ósmy mecz z rzędu i coraz bardziej widać w ich szeregach brak Erica Bledsoe, który z powodu kontuzji nie zagra już do końca sezonu.