Zespół Aarona Cela liderem ligi francuskiej!

Zespół AS Monaco po pokonaniu na wyjeździe Le Havre awansował na pozycję lidera ligi francuskiej! Polak miał swój udział w tym zwycięstwie.

Karol Wasiek

AS Monaco zwycięstwo w spotkaniu z Le Havre zapewniło się dopiero w czwartej kwarcie. Ostatnie 10 minut meczu goście wygrali aż 23:13!

Dobre zawody rozegrał Aaron Cel, który na parkiecie spędził 20 minut, zdobywając w tym czasie dziewięć punktów. Reprezentant Polski oddał aż 12 rzutów z gry, ale tylko cztery znalazły drogę do kosza (3/7 za dwa, 1/5 za trzy).

Zawodnik był trzecim najlepszym strzelcem w drużynie. Skuteczniejsi byli Jamal Shuler (26) i Yakuba Ouattara (20).

Warto odnotować, że sobotnie zwycięstwo wywindowało ekipę AS Monaco na pozycję lidera ligi francuskiej. Drużyna Aarona Cela legitymuje się bilansem 12:4.

Le Havre - AS Monaco 85:90 (27:25, 22:19, 23:23, 13:23)