Euroliga: Deollman bohaterem Barcy w Gran Derbi! Kolejna porażka CSKA!

Klasyczyny buzzer beater rozstrzygnął pojedynek Realu Madryt z FC Barcelona! Autorem kluczowego rzutu okazał się najlepszy gracz ekipy z Katalonii Justin Doellman. Drugiej porażki w Top 16 doznała natomiast ekipa CSKA Moskwa.

Krzysztof Kaczmarczyk

Lokomotiv Kubań Krasnodar po raz kolejny obronił swój teren. Tym razem w Rosji wygrać nie zdołali zawodnicy Panathinaikosu Ateny, a gospodarze po raz kolejny mecz rozstrzygnęli w decydującej kwarcie.

Ekipę z Krasnodaru do wygranej poprowadził nie Malcolm Delaney, a doświadczony Dontaye Draper, na koncie którego pojawiło się 20 punktów. Delaney również dołożył swoją dużą cegiełkę do zwycięstwa, bowiem oprócz tego, że był drugim strzelcem Lokomotivu, zapisał na sowim koncie 6 asyst i 5 zbiórek, a to były najwyższe wskaźniki wśród gospodarzy.

Z wygranej mogli cieszyć się również zawodnicy Cedevity Zagrzeb, którzy we własnej hali odprawili Anadolu Efes Stambuł. W Zagrzebiu doszło do bardzo wyrównanej konfrontacji, w której o wygranej gospodarzy decydowały detale.

Pięciu zawodników Cedevity zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe i to przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. Przyjezdnym nie pomogło nawet double-double Thomas Heurtela, który rozdał m.in. 10 asyst.

Drugiej porażki w fazie Top 16 doznała ekipa CSKA Moskwa, która na wyjeździe nie sprostała Laborat Kutxy. Drużyna ze stolicy Rosji ponownie musiała sobie radzić bez Nando De Colo i od początku musiała gonić wynik. Na prowadzenie udało się wyjść w końcówce czwartej kwarty, kiedy to zza łuku trafił Cory Higgins i było 70:69.

Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa i to oni mogli ostatecznie cieszyć się z efektownej wygranej. W końcówce z boiska wyrzucony został sfrustrowany Milos Teodosic, najskuteczniejszy w tym spotkaniu zawodnik CSKA.

Niesamowite emocje towarzyszyły rywalizacji Realu Madryt z FC Barceloną. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, wśród których prym wiódł Sergio Rodriguez (w całym meczu 18 punktów i 13 asyst).

Od trzeciej kwarty to jednak Katalończykom udało się przejąć inicjatywę i wrócić do meczu. W dramatycznej końcówce przy stanie 85:85 na linii rzutów wolnych zawiódł Felipe Reyes, który wykorzystał tylko jedną szansę. W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Justin Doellman i ku rozpaczy fanów trafił do kosza równo z końcową syreną zapewniając triumf swojej drużynie.

Doellman rozegrał kapitalne zawody notując na swoim koncie 24 punkty i wykorzystując wszystkie swoje próby zza łuku, a było ich aż sześć!

Wyniki czwartkowych meczów 4. serii spotkań w Top 16 Euroligi:

Grupa E

Lokomotiv Kubań Krasnodar - Panathinaikos Ateny 76:67
(Draper 20, Delaney 14, Randolph 11 - Feldeine 13, Janković 12, Fotsis 12, Raduljica 11)

Cedevita Zagrzeb - Anadolu Efes Stambuł 84:80 (Bilan 16, Arapovic 16, Pilepic 12, Babic 12, Pullen 11 - Brown 17, Saric 16, Heurtel 12 (10 as))

Laboral Kutxa - CSKA Moskwa 81:71
(Bourousis 19, Causeur 15, Adams 13, Shengelia 11, Hanga 10 - Teodosić 18, Hines 11, Higgins 10, Fridzon 10)

Real Madryt - FC Barcelona 86:87 (Rodriguez 18 (13 as), Carroll 14, Reyes 14, Llull 13, Ayon 12 - Doellman 24, Perperoglu 13, Navarro 12, Lawal 10)