Puchar Europy: Klęska zespołu Kuliga!

Różnicą 33 punktów zespół Trabzonsporu Basketbol przegrał na własnym parkiecie z Pinarem Karsiyaka Izmir. Ekipa Damiana Kuliga ma coraz mniejsze szanse na awans do kolejnej fazy.

Karol Wasiek

Trabzonspor Basketbol jedynie w pierwszej kwarcie potrafił nawiązać walkę z Pinarem Karsiyaka Izmir. Po dziesięciu minutach mistrzowie Turcji prowadzili 17:16. Z biegiem czasu goście jednak zaczęli powiększać swoją przewagę. Do przerwy Pinar prowadził już 36:21.

Gospodarze fatalnie radzili tego dnia w ofensywie. W drugiej kwarcie Trabzonspor zdobył zaledwie pięć punktów! Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nadal stroną dominującą był Pinar.

W połowie czwartej kwarty goście osiągnęli największe, 36-punktowe prowadzenie, ale ostatecznie gospodarzom udało się odrobić część strat.

Damian Kulig zdobył 10 punktów i był obok Andriji Stipanovicia najlepszym strzelcem Trabzonsporu.

Trabzonspor Basketbol - Pinar Karsiyaka Izmir 43:76 (16:17, 5:19, 9:19, 13:21)