NCAA: Wielki mecz Tomasza Gielo

We wtorek w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowało się dwóch Polaków, lecz niestety obaj przegrali swoje spotkania.

Stanisław Grabowski
Ole Miss Rebels po ciekawym spotkaniu przegrali na wyjeździe z Florida Gators 72:77. Do przerwy było 36:29 dla gospodarzy. Tomasz Gielo grając z ławki przebywał na parkiecie aż 36 minut i w tym czasie rzucił 20 punktów (drugi wynik w sezonie), trafiając 3/4 rzutów za 1, 4/6 za 2 i 3/6 za 3. Nasz skrzydłowy był najlepszym strzelcem w swojej ekipie dodając do tego 8 zbiórek (wyrównany najlepszy wynik w bieżących rozgrywkach), 2 asysty, 2 przechwyty. 19 "oczek" dołożył rozgrywający Stefan Moody. Ole Miss na chwilę obecną notują bilans 15-9.

Dominik Olejniczak zadomowił się na dobre jako starter Drake Bulldogs. Niestety jego drużyna została rozgromiona u siebie 48:74. Polak grał w tym spotkaniu 27 minut i zanotował na swoim koncie 9 punktów (2/6 za 2, 5/6 za 1), 2 zbiórki i 2 straty. Standardowo już Reed Timmer rzucił 20 "oczek", będąc najjaśniejszą postacią Bulldogs.