Zespół Cela wygrał po dwóch dogrywkach!

Niesamowite spotkanie w lidze francuskiej! Zespół AS Monaco, w którym występuje Aaron Cel, wygrał na wyjeździe z Le Mans Sarthe Basket po dwóch dogrywkach 99:96.

Karol Wasiek

Piątkowe spotkanie pomiędzy Le Mans Sarthe Basket i AS Monaco było hitem 21. kolejki ligi francuskiej. Mecz znakomicie otworzyli podopieczni Zvezdana Mitrovicia, którzy po pierwszej połowie prowadzili 43:29. Świetnie w ekipie gości spisywał się Jamal Shuler, który w całym meczu uzyskał 27 punktów.

Gospodarze w drugiej odsłonie obudzili się i ruszyli do odrabiania strat. Pod koniec czwartej kwarty zeszli na dwa punkty różnicy, by ostatecznie doprowadzić do dogrywki. W niej trwała walka kosz za kosz. Gospodarzom na 30 sekund przed końcem udało się wyjść na dwa punkty przewagi, ale AS Monaco doprowadziło do remisu.

W kolejnej odsłonie zespół Aarona Cela wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie, lecz gospodarzom znów udało się odwrócić losy. Doprowadzili do remis po 92, ale więcej opanowania w końcówce zachowali goście, którzy wygrali 99:96.

Reprezentant Polski przebywał na parkiecie 19 minut, zdobywając w tym czasie dziewięć punktów.