TBL: Stelmet obroni Twierdzę po raz 33.?

Jeśli Stelmet BC Zielona Góra pokona w sobotę Siarkę Tarnobrzeg, to odniesie 33. zwycięstwo z rzędu na własnym parkiecie w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Czy ta sztuka uda się podopiecznym Filipovskiego?

Karol Wasiek

Siarka Tarnobrzeg jest kolejnym zespołem, który spróbuje "podjąć rękawicę" i przerwać znakomitą passę zielonogórzan na własnym parkiecie. "Twierdza Zielona Góra" po raz ostatni padła... 11 czerwca 2014 roku! Wówczas PGE Turów Zgorzelec pokonał Stelmet BC 72:60 i zdobył mistrzostwo Polski. Od tamtego czasu gracze z Winnego Grodu wygrali na własnym parkiecie 32 mecze z rzędu!

Faworyta sobotniej potyczki nie jest trudno wskazać. Siarka w ostatnim czasie prezentuje się fatalnie. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka po raz ostatni w Tauron Basket Lidze wygrali 5 grudnia! Od tego czasu ponieśli trzynaście porażek z rzędu!
Siarka postawi się Stelmetowi BC? Siarka postawi się Stelmetowi BC?
Tarnobrzeżanie zdają sobie sprawę, że czeka ich trudne zadanie, ale zapowiadają walkę przez pełne 40 minut. Chcą sprawić sensację w Winnym Grodzie.

- Bardzo potrzebujemy zwycięstwa, bo taka seria porażek na pewno nie wpływa motywująco na zespół. Chcemy to przełamać, mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie ten moment i załapiemy - przyznaje Jakub Zalewski, gracz Siarki Tarnobrzeg.

W kompletnie odmiennych nastrojach do sobotniego spotkania przystąpią koszykarze Stelmetu BC. Podopieczni Saso Filipovskiego w środę jak równy z równym toczyli bój z faworyzowanym Uniksem Kazań, pokazując naprawdę bardzo dobrą koszykówkę. W sobotę będą chcieli podtrzymać swój rytm.

Mecz Stelmet BC Zielona Góra - Siarka Tarnobrzeg odbędzie się w sobotę, o godz. 18.

Źródło: TVP S.A.
Czy Stelmet BC Zielona Góra pokona Siarkę Tarnobrzeg?