TBLK: Beniaminek zrobił krok do fazy play off!

Zespół JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Tauron Basket Lidze Kobiet. Beniaminek chcąc włączyć się do walki o fazę play off musiał pokonać MKK Siedlce i dopiął swego.

Krzysztof Kaczmarczyk

Sosnowiczanki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze, a dzięki serii punktowe 12:0 w pierwszej kwarcie wypracowały sobie szybko bezpieczną przewagę.

Przyjezdne nie zamierzały się jednak poddawać i szybko zmniejszyły straty nawet do jednego punktu. Beniaminek miał jednak w swoich szeregach Shannon McCallum, która była niekwestionowaną liderką swojego zespołu w środowym meczu.

Amerykańska skrzydłowa swoją wartość pokazała przede wszystkim w ostatnich pięciu minutach. MKK przegrywało wtedy zaledwie 49:48, a McCallum od tego momentu zdobyła jeszcze osiem oczek prowadząc JAS-FBG Zagłębie do wygranej.

Ostatecznie Amerykanka uzbierała 25 punktów będąc najskuteczniejszą koszykarką spotkania.

Po stronie MKK brylowałą Aldona Morawiec, na koncie której znalazło się 21 oczek i 11 zbiórek. Siedlczankom do wygranej zabrakło skuteczności Anna Olchowyk, która spudłowała 7 z 8 rzutów zza łuku, a to przecież najsilniejsza broń Ukrainki.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - MKK Siedlce 63:56 (17:7, 12:14, 15:17, 19:18)

JAS-FBG Zagłębie: McCallum 25, Sutherland 10, Swanier 9, Głocka 8, Antczak 7, Bekasiewicz 2, Rozwadowska 2, Dobrowolska 0.

MKK: Morawiec 21 (11 zb), Kisilowa 14, Koperwas 10, Trzeciak 7, Olchowyk 3, Parysek 1, Jagodzińska 0.