Siarka Tarnobrzeg przełamała się po 14 porażkach z rzędu!

Koszykarze Siarki zakończyli pasmo porażek na 14 z rzędu. W niedzielę tarnobrzeżanie na własnym terenie pokonali drużynę Trefla Sopot 92:81.

Łukasz Żaguń
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

Dla obu zespołów to było bardzo ważne spotkanie, bo sąsiadują ze sobą w tabeli. Trefl miał szansę nieco odskoczyć rywalowi, a z kolei tarnobrzeżanie koniecznie chcieli utrzymać kontakt z przeciwnikiem, no i oczywiście też przełamać się po wstydliwej serii porażek. Z zadania zdecydowanie lepiej wywiązali się ci drudzy.

Trefl na tle swojego rywala spisał się po prostu mizernie (nie po raz pierwszy zresztą w tym sezonie). Grając na 40-procentowej skuteczności w całym pojedynku ciężko nawet pomyśleć o zwycięstwie. A tarnobrzeżanie zagrali wyjątkowo dobrze. 62-procent skuteczności, 37 zbiórek, 22 asysty - te statystyki może nie są oszałamiające, ale gdyby Siarka tak grała w każdej batalii, na pewno miałaby na swoim koncie więcej wygranych niż obecnie.

Od pierwszych minut tego spotkania oba zespoły prezentowały otwarty basket, bardzo często zapominając, że istnieje jeszcze obrona. W takiej grze dobrze czuli się Zach Robbins z Siarki i Piotr Śmigielski z Trefla. Ale jeszcze w pierwszej kwarcie obie drużyny były blisko siebie, a wynik cały czas był sprawą otwartą.

Siarka, o tym, że ma ogromny apetyt na zwycięstwo, kibiców zaczęła przekonywać już w drugiej kwarcie. Wówczas odskoczyła rywalowi na 18 punktów, a tuż po przerwie prowadzenie powiększyła do 23 "oczek". Tarnobrzeżanie jednak chyba trochę za szybko zaczęli witać się z gąską, bo na początku ostatniej odsłony prowadzenie gospodarzy stopniało do 6 punktów. Trefl miał jeszcze szansę, ale wykorzystać jej nie potrafił.

W szeregach miejscowych na szczególne słowa uznania zasłużył Kacper Młynarski, który zaliczył najlepszy występ w tym sezonie - 22 punkty, 8 zbiórek i 1 asysta. Świetnie spisał się też wspomniany Robbins, który zanotował double-double (20 punktów, 11 zbiórek). Wśród gości natomiast solidnie zaprezentował się duet Josip Bilinovac - Marcin Dutkiewicz, ale i tak na niewiele się to zdało.

Siarka Tarnobrzeg - Trefl Sopot 92:81 (30:24, 19:6, 17:25, 26:26)

Siarka: Młynarski 22, Robbins 20, Patoka 15, Wall 11, Udofia 9, Strzelecki 6, Zalewski 6, Rycerz 2, Pandura 1

Trefl: Bilinovac 21, Śmigielski 17, Majok 14, Dutkiewicz 14, Dzierżak 7, Stefański 4, Krefft 3, Motylewski 1, Sikora, Kulka.