Przełamanie drużyny Waczyńskiego. Kiepski mecz Polaka

Po siedmiu porażkach z rzędu w końcu wygrał zespół Adama Waczyńskiego - Rio Natura Monbus Obradoiro. Drużyna z Galicji pokonała na wyjeździe ICL Manresa 81:64.

Jacek Konsek

Aż trudno w to uwierzyć, ale była to dopiero druga wygrana Río Natura Monbús Obradoiro w tym roku! Drużyna ze Santiago de Compostela po świetnej pierwszej połowie pokonała wyżej notowany zespół z Manresy. Kapitalna była szczególnie druga kwarta, wygrana przez gości różnicą 17 punktów.

Adam Waczyński nie miał w niedzielę najlepszego dnia. Najlepszy strzelec ligi hiszpańskiej miał problemy ze skutecznością, trafiając tylko dwa rzuty na siedem prób. "Waca" ostatecznie w 29 minut spędzonych na parkiecie zgromadził osiem punktów, zebrał trzy piłki i miał asystę.

Mimo słabszego występu reprezentant Polski pozostaje liderem strzelców najsilniejszej ligi na Starym Kontynencie. Po 22 kolejkach Waczyński ma na swoim koncie 357 punktów, co daje średnią 16,2 pkt.

Angelo Caloiaro z 23 punktami był liderem Rio. 17 oczek dołożył Santiago Yusta. Wśród pokonanych 10 punktów wywalczył Chase Simon, który ma sobą grę w Tauron Basket Lidze.

Rio z bilansem 7-15 nadal zajmuje 16. miejsce, ostatnie niezagrożone spadkiem z ACB.

ICL Manresa - Río Natura Monbús Obradoiro 64:81 (10:16, 13:30, 19:16, 22:19)

Czy zespół Adama Waczyńskiego utrzyma się w ACB?